Njemačka: Pogodak Perišića u remiju Wolfsburga

epa04729858 Wolfsburg's Bas Dost (C) celebrates his 1-0 goal with Kevin De Bruyne (L) and Ivan Perisic (R) during the German Bundesliga soccer match between VfL Wolfsburg and Hannover 96 at the Volkswagen Arena in Wolfsburg, Germany, 02 May 2015. EPA/PETER STEFFEN (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION - Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match)

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je strijelac za Wolfsburg u 31. kolu njemačkog prvenstva u 2-2 (2-0) remiju protiv Hannovera 96.

Perišić je doveo svoju momčad u vodstvo od 2-0 u posljednjoj minuti prvog poluvremena sjajnim udarcem sa 20-ak metara pod samu gredu suparničkog gola. Prethodno je “vukove” u vodstvo doveo Bas Dost (24), ali gosti iz Hannovera, koji se bore za ostanak, uspjeli su u nastavku postići dva pogotka i osvojiti važan bod. Strijelci su bili Jimmy Briand (47) i Salif Sane (58).

Perišić je odigrao svih 90 minuta za Wolfsburg koji je i dalje drugi sa 62 boda, pet više uz utakmicu više od treće Borussije Moenchengladbach, a 14 manje od Bayerna koji je još prošlog vikenda osigurtao naslov prvaka, dok je Hannover, koji ove godine nije ostvario niti jednu pobjedu, 16. sa 30 bodova, koliko ima i 15. Freiburg, a 17. Hamburger SV ima 28 bodova.

Srđan Lakić odigrao je svih 90 minuta za Paderborn koji je kao gost sa 2-1 (0-1) svladao izravnog konkurenta za ostanak Freiburg, te je asistirao Lukasu Ruppu za izjednačujući pogodak u 70. minuti. Domaći su poveli preko Petersena (40), a ključni se trenutak dogodio u 64. minuti kada je u igru ušao Rupp. On je šest minuta potom poravnao, a u 80. minuti postigao i pbojednički pogodak za Paderborn koji je sada 14. sa 31 bodom, jednim više od Freiburga i Hannovera.

epa04729949 Wolfsburg's Ivan Perisic celebrates his 2-0 goal at the German Bundesliga soccer match between VfL Wolfsburg and Hannover 96 at the Volkswagen Arena in Wolfsburg, Germany, 02 May 2015. EPA/PETER STEFFEN (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION - Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match)  EPA/PETER STEFFEN (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION - Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match)

REZULTATI 31. KOLA
Subota:
Schalke 04 – Stuttgart 3-2 (Huntelaar 9, 78, Klein 89-ag / Harnik 22, Kostić 51)
Wolfsburg – Hannover 96 2-2 (Dost 24, PERIŠIĆ 45 / Briand 47, Sane 58)
Augsburg – Koeln 0-0
Hoffenheim – Borussia D. 1-1 (Volland 33 / Hummels 35)
Werder – Eintracht F. 1-0 (Selke 66)
Freiburg – Paderborn 1-2 (Petersen 40 / Rupp 70, 80)