Prejaki gosti iz Beograda: Crvena zvezda ‘razbila’ Zadar u regionalnoj ABA ligi

Košarkaši Zadra u susretu su 3. kola regionalne ABA lige na svom terenu uvjerljivo izgubili od prvaka Crvene zvezde sa 66-103 (23-23, 12-26, 11-24, 20-30).

Protiv daleko jačeg suparnika Zadar je dobro odigrao tek drugu polovicu prve četvrtine kada je zahvaljujući preciznim šutovima za tricu uspio nadoknaditi 11 koševa minuta (12-23) i na odmor otići s neodlučenim rezultatom (23-23).

Početkom druge četvrtine Zadar je košem i dodatnim slobodnim bacanjem Marinkovića nakratko i poveo sa 26-25, no potom su gosti zaigrali angažiranije u obrani, koncentriranije u napadu i razlika u kvaliteti se pokazala na rezultatu. Do poluvremena je bilo 14 razlike za beogradski sastav (35-49), a u trećoj četvrtini razlika je narasla i do 30 (44-74).

Ostatak utakmice protekao je u revijalnom tonu, no prednost Crvene zvezde na kraju je narasla i na 37.

Lovro Mazalin sa 18 i Ivan Marinković je sa 17 koševa bili su najefikasniji kod Zadra, a Marko Simonović sa 15 ubačaja kod Crvene zvezde.

Zadar je sada na omjeru pobjeda i poraza 1-2, a Crvena zvezda na 3-0.

Ranije u četvrtak je hrvatski prvak Cedevita upisao prvu pobjedu ove sezone u ABA ligi svladavši u Domu sportova MZT iz Skoplja sa 82-61 (25-18, 13-14, 18-16, 26-13).

Konačni rezultat ne odaje pravo stanje na terenu, jer je još četiri minute prije kraja bilo samo osam razlike za Cedevitu (69-61), no gosti više nisu uspjeli postići niti jedan poen dok su domaći utakmicu zaključili serijom 13-0 i ostvarili uvjerljivu pobjedu.

Miro Bilan ubacio je 21 koš za Cedevitu, Scotty Hopson je dodao 17, a Luka Babić 15 uz osam asistencija, dok su Charlon Kloof sa 16 i Marko Simonovski sa 15 poena predvodili MZT.

Cedevita sada ima omjer 1-2, a MZT 0-3.