Prvenstvo Hrvatske: Veliki preokret košarkaša Alkara, pobjeda Hermesa

Košarkaši Alkara velikim su preokretom u posljednjoj četvrtini stigli do pobjede nad Jazinama 78-76 u dvoboju 6. kola HT Premijer lige, dok je Hermes Analitica slavila sa 79-73 na gostovanju kod Kaštela.

Alkar je u Sinju zaostatak od 15 koševa na početku posljednje četvrtine pretvorio u pobjedu od dva poena razlike, tako što su domaći košarkaši u posljednjih deset minuta ostavili goste na samo devet ubačaja (26-9).

U nedjelju će biti odigrane još dvije utakmice 6. kola u kojima se sastaju Zagreb – Zabok (12 sati) i Šibenik – Cibona (17.00), dok će u ponedjeljak Zadar ugostiti Split (18.00).