Rijeka drži korak za Dinamom, pobijedila Istru s 3-1

Vodeće momčad lige, Dinamo i Rijeka, ubilježili su identične (3-1) pobjede u 12. kolu Prve HNL, iako su njihovi protivnici Zadar i Istra 1961 postigli prve zgoditke na subotnjim utakmicama.

Rijeka je na Kantridi bila šokirana pogotkom Tomića u 44. minuti za vodstvo Puljana od 0-1, no momčad Matjaža Keka je u drugom dijelu uspjela preokrenuti. Prvo je izjednačio Mato Jajalo, potom je u 70. minuti Andrej Kramarić donio vodstvo od 2-1, da bi u zadnjoj minuti Ermin Zec potvrdio pobjedu Rijeke.

Zadar Ćire Blaževića poveo je na Stanovima u 23. minuti pogotkom Pešića, a izjednačio je 37. minuti Pjaca. U drugom dijelu je Antolić promašio penal za Dinamo, a četiri minute prije kraja “joker s klupe” Henriquez zabija za vodstvo gostiju, koji pogotkom u sudačkoj nadoknadi potvrđuje Franko Andrijašević.

Dinamo vodi s 32 boda, četiri više od drugoplasirane Rijeke.