Sjajan dan hrvatskih nogometaša u Italiji – asistencije upisali Kovačić, Jajalo, Badelj i Strinić!

Ovo kolo u talijanskoj Serie A donijelo je čak 35 pogodaka, a još se nije odigrala utakmica Genoa – Torino koja je na rasporedu večeras (ponedjeljak). Četiri hrvatska reprezentativca ubilježila su po asistenciju za svoju momčad, Kovačić protiv Lazija, Badelj protiv Empolija, Jajalo u porazu protiv Atalante i Strinić u remiju s Parmom.

U derbiju 35. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je u Rimu pobijedio Lazio 2-1 nakon što je domaćin pola sata igrao s dva igrača manje. Najbolji igrači u pobjedi Intera bili su dvostruki strijelac Hernanes, te hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Kovačić
Lazio je poveo golom Antonia Candreve u osmoj minuti, no u 25. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je Mauricio kao posljednji igrač obrane oborio Rodriga Palacia. Argentinskom napadaču je loptu sjajno uputio hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić. Iz slobodnog udarca izjednačio je Hernanes. U 61. minuti ‘pocrvenio’ je i domaći vratar Federico Marchetti skrivivši pritom kazneni udarac. Sjajnu priliku nije iskoristio Mauro Icardi, točnije njegov udarac s bijele točke zaustavio je pričuvni vratar Etrit Berisha. Ipak, Inter je šest minuta prije kraja utakmice iskoristio dva igrača više, a strijelac je ponovo bio Hernanes na asistenciju Kovačića. U sudačkoj nadoknadi utakmice u igru je ušao i Marcelo Brozović.

U ranije odigranom susretu Fiorentina je na gostovanju pobijedila Empoli 3-2, dok je Napoli na gostovanju kod Parme odigrao 2-2. Fiorentina je bodovima osvojenim na stadionu Carlo Castellani preskočila Sampdoriju i popela se na peto mjesto koje osigurava kvalifikacije za Europsku ligu. Golove za ‘viole’ Josip Iličić (4, 68) i Moghamed Salah (57), dok su strijelci za domaći sastav bili Riccardo Saponara (28) i Levan Mchedlidze (78). Milan Badelj je odigrao cijeli susret za Fiorentinu, a u 23. minuti je dobio žuti karton.

Napoli je odigravši 2-2 protiv ‘fenjeraša’ Parme propustio priliku približiti se Laziu u borbi za Ligu prvaka. Lazio sada ima tri boda više. Strijelci za Parmu bili su Raffaele Palladino (9) i Cristobal Jorquera (34), a za goste Manolo Gabbiadini (28) i Dries Mertens (72). Ivan Strinić je odigrao cijeli susret za Napoli.

Badelj
Sassuolo je na gostovanju pobijedio Cesenu 3-2 i gurnuo je u drugu ligu, identičnim rezultatom Atalanta je slavila kod Palerma, Sampdorija je deklasirala Udinese u Udinama 4-1, dok je veronski derbi između Chieva i Verona završio bez pobjednika 2-2.

Cesena je nakon prvog poluvremena vodila 2-0, no gosti su u nastavku preokrenuli rezultat i s tri gola stigli do pobjede. Strijelci za Sassuolu u čijim redovima je cijeli susret odigrao Šime Vrsaljko, bili su Simone Zaza (48), Saphir Sliti Taider (51) i Simone Missiroli (69).

Sjajnu utakmicu odigrali su i Palermo i Atalanta, a na koncu gosti su slavili 3-2 premda su od 56. minuti igrali s igračem manje nakon što je isključen Vlada Avramov. Ovom pobjedom Atalanta je praktički osigurala prvoligaški spas jer tri kola prije kraja sezone ima osam bodova više od Cagliarija. Golove za momčad iz Bergama zabili su Daniele Baselli (6), Siniša Anđelković (17-ag) i Alejandro Gomez (51), a za Palermo Franco Vazquez (43) i Luca Rigoni (68). Za drugi gol Palerma asistirao je Mato Jajalo koji je igrao do 77. minute.

Udinese je kod kuće doživio težak poraz od Sampdorije 1-4. Hrvatski nogometaši Stipe Perica i Igor Bubnjić nisu nastupili za Udinese.

U gradskom derbiju Chievo i Verona su odigrali 2-2, a sva četiri gola pala su u prvom poluvremenu. Chievo je vodio 1-0, Verona 2-1, a na koncu je završilo 2-2. Golove za domaćine zabili su Alberto Paloschi (9) i Sergio Pellissier (40-11m), a za Veronu Juan Ignacio Gomez (20) i Luca Toni (26). Toni je stigao do brojke od 19 golova i drugi je strijelac Serie A iza napadača Juventusa Carlosa Teveze koji je zabio gol više.

U posljednjem susretu u ponedjeljak se sastaju Genoa i Torino.

Na ljestvici vodi prvak Juventus sa 80 bodova, Roma je druga sa 64 boda, a treći je Lazio s bodom zaostatka. Iz lige sigurno ispadaju Parma i Cesena, a mjesto koje vodi u Serie B drži i Cagliari s osam bodova zaostatka za zonom spasa tri kola prije kraja prvenstva.

Serie A, 35. kolo, rezultati:
Lazio – Inter 1-2 (Candreva 8 / Hernanes 26, 84)
Empoli – Fiorentina 2-3 (Saponara 28, Mchedlidze 78 / Iličić 4, 68, Salah 57)
Parma – Napoli 2-2 (Palladino 9, Jorquera 34 / Gabbiadini 28, Mertens 72)
Cesena – Sassuolo 2-3 (Defrel 15, Brienza 29 / Zaza 48, Taider 51, Missiroli 69)
Palermo – Atalanta 2-3 (Vazquez 43, Rigoni 68 / Baselli 6, Anđelković 17-ag, Gomez 51)
Udinese – Sampdoria 1-4 (Di Natale 87-11m / Soriano 25, 62, Acquah 80, Duncan 90)
Chievo – Verona 2-2 (Paloschi 9, Pellissier 40-11m / Gomez 20, Toni 26)