Real i Sotheby’s udružili su se i prodaju svlačionicu Reala, koju je slavni klub koristio od 2001. do 2022. Naime, u sklopu velike obnove i proširenja stadiona Santiago Bernabeu, svlačionica je maknuta, ali Real 24 ormarića koje su koristili Cristiano Ronaldo, David Beckham, Zinedine Zidane, Figo, Roberto Carlos, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić i Vinicius neće baciti na krupni otpad.
“Svlačionica predstavlja izvanredno razdoblje u povijesti Reala. Ormarići koje smo stavili na dražbu pričaju priču o sedam osvojenih La Liga, šest Liga prvaka, dva Kupa kralja… Za njih se licitira u stanju u kakvom su bili tijekom sezone 2021./22., tijekom koje je Real osvojio La Ligu i Ligu prvaka. Ovo je prvi put da tržištu nudimo cijelu svlačionicu te svjedoči kakvu popularnost i status uživa Real Madrid”,izjavio je George North, u Sotheby’su glavni za prodaje kolekcija.
Početna cijena svakog ormarića je 10 tisuća funti ili oko 12 tisuća eura. Onaj kupac koji ponudi najviše uz njega dobiva certifikat autentičnosti i popis igrača koji su ormarić koristili.
Modrić je glavna zvijezda promotivne kampanje za aukciju svlačionice. Video reklame za aukciju završava scenom kako se u svlačionici grle Modrić i Cristiano Ronaldo.
Na prodaju je i veliki Realov grb promjera tri metra, koji je bio na podu svlačionice. Njemu je početna cijena 12 tisuća funti.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.