Nogometaši Liverpoola deklasirali su u uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka Barcelonu na Anfieldu i izborili finale u Madridu. Nakon prve utakmice i poraza od 3:0 na Camp Nou malo je tko vjerovao u Liverpool, no, ”čudo na Anfieldu” ipak se dogodilo i Liverpool se s 4:0 plasirao u finale u kojem će igrati protiv pobjednika dvoboja Ajax – Tottenham.
Španjolski mediji očekivano su žestoko kritizirali igru Barcelone i debakl u polufinalu. Naime, Barcelona je drugu godinu zaredom prokockala tri gola prednosti iz prve utakmice, navijači katalonskog klub su u šoku, malo tko se nadao takvom potopu Messija i društva. Vodeći mediji Španjolskoj na svojim su naslovnicama napali Barcelonu, čak i na pomalo uvredljiv način. Naime, list Sport piše kako je poraz na Anfieldu “Najveća lakrdija u povijesti”. Sport kritizira trenera Barcelone, Valverdea te tvrdi da ništa nije naučio iz prošlogodišnjeg sličnog debakla protiv Rome.
Posebno su bili oštri prema hrvatskom reprezentativcu, Ivanu Rakitiću, kome su jedinom, uz Coutinha, dali najnižu moguću ocjenu, što je potpuno nekorektno. Naime, Ivan sasvim sigurno nije bio najviše loš u momčadi u kojoj su svi bili loši, pa i katastrofalni. Kad Barcelona pobjeđuje zasluge idu Lionelu Messiju, zašto Messi, tom logikom, onda ne bi bio kriv kad Barcelona gubi, tim prije što je i samo početnički promašivao? Dakle, Rakitić i Coutinho dobili su ”nulu”,dok su Messi i Vidal jedini dobili koliko-toliko prolaznu “peticu”, ostatak igrača i početne postave dobili su trojke.
“Rakitić je igrao na lijevoj strani, iako nikome nije jasno zašto. Ostavio je previše prostora u veznoj liniji i rupetina koje je Liverpool znao iskoristiti”, navodi Sport opisujući ocjenu Ivana Rakitića, koji je igrao na mjestu na koje ga je postavio Valverde. Trener je, i možda samo malo Messi, postavio taktiku, a ne Rakitić.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.