Svjetsko prvenstvo hokejaša: Hokejaši Rusije svladali Dansku 3:0

Hokejaši Rusije svladali su u Koelnu Dansku sa 3-0 i zadržali se na vrhu skupine A Svjetskog prvenstva Elite grupe, dok je u pariškoj skupini B Češka svladala Norvešku sa 1-0 tek u produžetku.

Rusiji su treću pobjedu na ovom SP-u u osnovnih 60 minuta donijeli Kiseljevič, Plotnikov i Gusjev, a sva su tri pogotka pala u drugoj trećini, u razmaku od 70 sekundi.

Odlučujući pogodak u dvoboju Češke i Norveške postigao je Jan Kovar nakon 85 sekundi igre u produžetku, nakon što su u osnovnih 60 minuta oba vratara sačuvala mrežu. Čeh Pavel Francouz morao je obraniti samo 10 udaraca, dok je Norvežanin Lars Haugen zaustavio 31 pokušaj čeških hokejaša.