Hrvatska zahvaljujući Mandžukiću i Modriću do prvih bodova na Svjetskom prvenstvu u Rusiji

Počela je prva utakmica naše reprezentacije na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji. Igramo protiv Nigerije, a s tribina će hrvatske nogometaše bodriti oko šest tisuća navijača koji su stigli u Kalinjingrad.

Stigli su i sastavi – kao što se najavljivalo Dalić će krenuti s četiri napadača u prvih 11.

Ovo su sastavi:

Hrvatska: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić, Rakitić, Modrić, Rebić, Kramarić, Perišić, Mandžukić.

Nigerija: Uzoho, Balogun, Ekong, Idowu, Iwobi, Ndidi, Moses, Shehu, Etebo, Mikel, Ighalo.

Pratite kronologiju:

90′ Hrvatska je odnijela pobjedu 2:0

89′ Brozović je dobio žuti karton

87′ Odbija se lopta u našem šesnaestercu, a na kraju je udarac Mosesa blokirao Strinić.

86′ Izlazi Mandžukić, ulazi Pjaca

83′ Hrvatska ide prema pobjedi

79′ Dalić ubacu Kovačića umjesto Rebića

76′ Iheanacho koji je ušao odmah nakon drugog gola Modrića ima priliku, ali pokraj gola

69′ Nakon ubačaja Modrića iz kuta Ekong je srušio Mandžukića, a sudac je pokazao na bijelu točku. Zabio je Modrić za 2:0

63′ Prijetimo preko Mandžukića, ali lopta ide preko gola

62′ Kod Nigerije umjesto Iwobija ulazi Musa

60′ Iz igre izlazi Kramarić, a ulazi Brozović

58′ Iwobi prijeti glavom, ali Subašić brani

55′ Hrvatska je imala priliku za 2:0 nakon što je Perišić ubacio s lijeve strane, a Rebić pucao. Lopta odlazi iznad gola, ali i da je zabio gol ne bi bio priznat zbog zaleđa

52′ Hrvatska na početku drugog poluvremena ne djeljuje nimalo dobro

50′ Puca Rakitić izdaleka, ali neprecizno

49′ Nova prijetnja Nigerije, ali Moses je neprecizan

47′ Prijete Nigerijci iz dva kornera, ali Mandžukić čisti ispred gola

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Rebić ruši Mosesa i daje priliku, a nakon odbijanja lopte do Iwobija udarac mu blokira Lovren.  Gotovo je prvo poluvrijeme

42′
Do Vrsaljka dolazi povratna lopta iskosa s desne strane na rubu šesnaesterca, ali puca predaleko od gola

39′ Zamalo smo došli do drugog gola, Rakitić je sjajno vidio Kramarića, no njegov udarac glavodm ide iznad gola

35′ Vrsaljko se probija po desnoj strani, ali prilika je propala nakon lošeg ubačaja

32′ Mandžukić spušta za Rebića, ali obrana Nigerije odbija udarac u korner. Nakon ubačaja iz kuta lopta dolazi na glavu Mandžukića, a njegov udarac od Eteba se odbija u mrežu Nigerije i Hrvatska vodi 1:0

31′ Ivan Rakitić dobio je žuti karton zbog prekršaja na Mikelu

30′ Prvih pola sata bez puno prilika

22′ Odbijala se lopta pred hrvatskim golom, a na kraju je Eteba udario preko gola

19′
Prekid za Hrvatsku, ali Modrićeva lopta ide u ruke nigerijskog vratara

16′ Kramarić puca, ali predaleko je i lopta odlazi pokraj gola

15′ Hrvatska je imala sjajnu priliku, Rebić prolazi po lijevoj strani i dodaje za Mandžukića koji ostavljan loptu za Perišića, no lopta ide iznad grede

13′ Iwobi puca s 30 metara, ali naši su ga igrači blokirali

12′ Modrić gubi duel od Mikela, on ubacuje u peterac, ali Subašić je uspio pokupiti loptu

9′ Modrić ubacuje u šesnaesterac, ali slabo

8′ Modrić traži Rebića dugom loptom. Obrana Nigerije odbija loptu u korner

6′ Moses je ubacio u naš šesnaesterac, no na pravom mjestu je Vrsaljko koji otklanja opasnost

3′ Perišić ubacuje u sredinu, ali ne pronalazi nikoga od naših igrača, pa Nigerija bez većih problema otklanja opasnost

2′ Nigerijci odmah na početku prijete iz prekida koji je skrivio Lovren, ali obrana uspješno otklanja prijetnju

1′ Utakmica je počela