Hrvatska nogometna reprezentacija u teškim uvjetima odnijela pobjedu protiv Senegala 2:1

Danas u 18 sati će na punom Gradskom vrtu u Osijeku Hrvatska odigrati posljednju pripremnu utakmicu uoči Svjetskog prvenstva protiv Senegala.

U ovom slučaju Senegal će glumiti Nigeriju, prvog našeg protivnika u Rusiji, s kojom ćemo igrati u Kalinjingradu 16. lipnja.

“Probat ćemo svima dati šansu koliko možemo. Bitno je odigrati dobru utakmicu i ostvariti dobar rezultat, da idemo u Rusiju s pobjedom. Također je potvrdio: Mandžukić i Strinić su u redu i bit će u sastavu”, najavio je izbornik Dalić.

Ovo je sastav Hrvatske:

Za Senegal će nastupiti: Diallo – Gassana, Koulibaly, Sane, Sabaly – Gueye, N’Diaye – Mane, Sakho, Sarr – Niasse.

Pratite kronologiju:

90′ Kraj utakmice – Hrvatska je slavila s 2:1

84′ Mane izvodi slobodni udarac, ali pogađa gredu

78′ Gol za Hrvatsku, Kramarić je dobio loptu od Modrića, udarac blokira Koulibaly, ali naš igrač je dočekao odbijenu loptu i zabija gol

67′ Lovre Kalinić ide na vrata umjesto Subašića koji je zatražio liječničku pomoć

65′ Kovačić ulazi umjesto Raktića

63′ Gol za Hrvatsku, slobodni udarac Ivana Perišića za 1:1

62′ Brozović ulazi umjesto Rebića

52′ Hrvatska ima priliku, ali Kramarić puca u gredu

48′ Gol za Senegal.  N’Diaye je dao dubinsku loptu za Sarra koji je zabio gol

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.  U igri su Nikola Kalinić, Jedvaj i Kramarić, a izašli su Mandžukić, Lovren i Badelj.

45′ igraju se dvije minute nadoknade, Modrić je protivniku gurnuo loptu kroz noge, ali onda je promašio

40′ Vida ispada, no Ćorluka blokira napad

38′ Sakho je ostao sam, pokušao je glavom, ali previsoko

35′ Koulibaly je zaradio žuti karton nakon što je napucao loptu nakon sučeva zvižduka

34′ Pokušaj Hrvatske, Mandžukić je pao u šesnaestercu gostiju, a lopta ide do Perišića koji je nije uspio dobro primiti

29′ Hrvatska ima posjed lopte u odnosu na Senegal 73:27

26′ Gotovo je 16 tisuća navijača u Gradskom vrtu.

17′ Senegal ima priliku, no Subašić odlično brani

11′ Lijepo je Rebić proigrao Vidu, no on se spetljao

10′ U prvih 10 minuta bez većih prilika. U sedmoj minuti Perišić je ubacio s lijeve strane, Mandžukić tukao glavom, ali pored gola

1′ Počela je utakmica