(VIDEO) Atletico slavio protiv Girone i otišao na pet bodova ispred Reala, Kalinić nije igrao

Nogometaši Atletica slavili su u 30. kolu Primere kod kuće protiv Girone s 2-0, pa “colchonerosi” opet imaju pet boodova više od trećeplasiranoga gradskog suparnika Reala.

Atletico je do pobjede došao s teškom mukom jer je poveo Diega Godina tek u 76. minuti, a pobjedu je potvrdio Griezmann u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Nikola Kalinić je ostao na klupi domaćina.

U drugoj utakmici Espanyol i Getafe su odigrali 1-1, pa je Getafe i dalje na četvrtoj poziciji koja vodi u Ligu prvaka. Iglesias je u 56. minuti doveo domaćine u vodstvo, a za Getafe je izjednačio Rodriguez (72).

1. FC Barcelona 29 21 6 2 75:27 48 69
2. Atletico Madrid 30 18 8 4 45:19 26 62
3. Real Madrid 29 18 3 8 52:34 18 57
4. Getafe 30 12 11 7 37:27 10 47
5. Alaves 29 12 8 9 31:35 -4 44
6. Valencia 29 9 16 4 31:23 8 43
7. FC Sevilla 29 12 7 10 47:37 10 43
8. Athletic Bilbao 29 9 13 7 30:32 -2 40