(VIDEO) Barcelona nakon deset godina slavila u ‘Kući terora’, priliku dobio i Ivan Raktić!

U prvom susretu četvrtfinala španjolskog nogometnog Kupa Kralja Barcelona je u San Sebastianu pobijedila Real Sociedad 1-0 upisavši prvu pobjedu na stadionu Anoeta nakon skoro 10 godina.

Barcelona je posljednji put slavila na Anoeti u svibnju 2007. godine. Od tada je na osam gostovanja doživjela pet poraza uz tri neodlučena ishoda. Sve do večerašnjeg ogleda.

“Kuću terora”, kako su Katalonci prozvali stadion Anoeta, ‘srušio’ je Neymar golom iz jedanaesterca u 21. minuti. Brazilac je sam izborio kazneni udarac, a potom ga sigurno realizirao.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je za Barcu do 69. minute kada ga je zamijenio Denis Suarez.

Uzvrat je 26. siječnja na Camp Nou.

Barc by ReplayFootCom

U četvrtak je odigran i susret između Atletico Madrida i Eibara, a domaćin je slavio 3-0. Atletico je lako došao do pobjede pogocima Antoinea Griezmanna (28), Angela Corree (60) i Kevina Gameira (68).

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko ostao je na klupi domaće momčadi.

U srijedu je Celta na Bernabeu pobijedila Real Madrid s 2-1, a Alaves u gostima drugoligaša Alcorcona s 2-0.

Real Sociedad – Barcelona 0-1 (Neymar 21-11m)
Atletico Madrid – Eibar 3-0 (Griezmann 28, Correa 60, Gameiro 68)đ