(VIDEO) Bundesliga: Remi Borussije iz Moenchengladbacha i Werdera

U posljednjoj utakmici 28. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia iz Moenchengladbacha i Werder iz Bremena su igrali 1-1 (0-0).

Domaće je u vodstvo doveo Neuhaus (49), a izjednačio je Klaassen (79).

Peta Borussia sada ima 48 bodova, dok je Werder osmi sa 43.

Ranije u nedjelju je napadač hrvatske nogometne reprezentacije Andrej Kramarić bio strijelac prvog gola za Hoffenheim u 4-0 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Augsburga. Kramarić je doveo svoju momčad u vodstvo u 6. minuti najbrže reagiravši na jednu odbijenu loptu te je sa 10-ak metara pogodio nebranjenu mrežu. Bio je to njegov 15. ovosezonski pogodak u Bundesligi, a u 30. minuti je imao još jednu sjajnu priliku, no udarac iskosa s pet-šest metara sjajno je u gredu uspio odbio domaći vratar.

S tri gola u nastavku susreta pobjedu Hoffenheima potvrdio je Belfodil (61, 74, 82).

Kramarić je igrao do 80. minute za Hoffenheim koji je sada sedmi na ljestvici sa 44 boda, jednim manje od šestog Wolfsburga, dok je Augsburg ostao 15. sa 25 bodova, četiri više od 16. Stuttgarta koji se nalazi na poziciji koja vodi u kvalifikacije za ostanak.

Na vrhu je Bayern iz Muenchena sa 64 boda, jednim više od druge Borussije iz Dortmunda.