(VIDEO) Dan remija, nevjerojatni Salah se izjednačio sa Shearerom, Ronaldom i Suarezom, Klopp odmarao Lovrena za Ligu prvaka…

U 35. kolu Premier lige Liverpool je u subotu u gostima kod West Bromwich Albiona odigrao 2-2, iako je vodio 2-0.

Trener “redsa” Juergen Klopp malo je promiješao sastav jer ga u utorak čeka polufinale Lige prvaka protiv Rome. Hrvatski stoper Deajn Lovren bio je među onima koje je Klopp odmarao, te je ušao u igru tek u 84. minuti. No, u početnom sastavu bio je Danny Ings, koji rijetko igra, i već u četvrtoj minuti Ings dovodi u vodstvo Liverpool. Rezultat se nije mijenjao do 72. minute, kada je Mohamed Salah povećao vodstvo gostiju na 2-0.

Salahu je to bio 41. gol ove sezone u svim natjecanjima, a 31. u Premier ligi. Egipatski nogometaš ima priliku oboriti rekord po broju pogodaka u jednoj sezoni Premier lige otkad ona ima 20 klubova. Sada je sa 31 pogotkom izjednačen sa Alanom Shearerom, koji je bio najbolji strijelac u sezoni 1995/96., Cristianom Ronaldom (2007/08) i Luisom Suarezom (2013/14).

Unatoč zaostatku od 0-2 West Bromwich je u završnici utakmice uspio izjednačiti pogocima Jakea Livermorea (79) i Salomóna Rondóna (88). Iako je herojski izbjegao poraz, West Bromwich je ostao na zadnjem mjestu i gotovo sigurno seli u drugu ligu, jer od 17. Swanseaja ima osam bodova manje i dvije utakmice više.

U drugom subotnjem susretu Watford i Crystal Palace su također remizirali, bilo je 0-0.

1. Manchester City 33 28 3 2 93:25 68 87
2. Manchester United 34 23 5 6 65:26 39 74
3. Liverpool 35 20 11 4 80:37 43 71
4. Tottenham Hotspur 34 20 8 6 66:31 35 68
5. Chelsea 34 19 6 9 59:34 25 63
6. Arsenal 33 16 6 11 62:45 17 54
7. Burnley 34 14 10 10 34:31 3 52
8. Leicester City 34 11 11 12 49:47 2 44