(VIDEO) Drugu godinu zaredom vladari engleskog nogometa: Nogometaši Manchester Cityja slavili u gostima kod Watforda

Nogometaši Manchester Cityja slavili su sa 2-1 (1-0) na gostovanju kod Watforda i tako stigli do 13. pobjede u 15 ovosezonskih nastupa u engleskom prvenstvu.

Branitelji naslova su poveli u 40. minuti, kad je mrežu Watforda zatresao Leroy Sane. U 51. minuti na 2-0 je povisio Riyad Mahrez. U nekoliko navrata Brazilac Gabriel Jesus imao je mogućnost donijeti momčadi Pepa Guardiole tri gola prednosti, ali nije imao dovoljno preciznosti.

U 85. minuti je Abdoulaye Doucoure uspio ugurati loptu u mrežu aktualnog prvaka te preostalih 10 minuta učinio zanimljivima. ‘Stršljenovi’ su oblijetali gol Manchestera, ali do izjednačenja nisu uspjeli doći.

Manchester City je s utakmicom više stvorio pet bodova prednosti pred drugoplasiranim Liverpoolom, koji u srijedu gostuje kod Burnleyja. Trećeplasirani Chelsea gostuje kod Wolverhamptona, a derbi 15. kola na Old Traffordu će odigrati Manchester United i Arsenal.