(VIDEO) Eintracht Nike Kovača slavio u Bremenu protiv Werdera, HSV-u bod, Halilović ni na klupi, Kramarić ponovno dobar

Njemački nogometni prvoligaš Eintracht, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, pobijedio je na gostovanju Werder 2-1 u susretu 11. kola Bundeslige.

Kovačeva momčad stigla je do pobjede preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu, a pobjednički pogodak postigao je Aymen Barkok u sudačkoj nadoknadi.

Werder je stigao do vodstva u 38. minuti golom Floriana Grillitscha i prednost je držao sve do 52. minute kada je izjednačio Alexander Meier. Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, Barkok je zabio za pobjedu gostiju.

U drugom nedjeljnom susretu Hoffenheim i HSV su odigrali 2-2. Gosti su vodili 1-0, Hoffenheim je potom okrenuo rezultat, no HSV je ipak iščupao bod. Golove za domaći sastav zabili su Sandro Wagner (45+1) i Steven Zuber (49), a za HSV Filip Kostić (28) i Nicolai Mueller (61).

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić igrao je za Hoffenheim do 78. minute, a imao je nekoliko prilika za pogodak. Alen Halilović nije bio u konkurenciji kod HSV-a.

Na ljestvici vodi RB Leipzig sa 27 bodova, Bayern ima 24, a slijede Borussija Dortmund, Koln, Hoffenheim, Hertha i Eintracht sa po 21 bodom.

Werder – Eintracht 1-2 (Grillitsch 38 / Meier 52, Barkok 90)
Hoffenheim – HSV 2-2 (Wagner 45+1, Zuber 49 / Kostić 28, Mueller 61)

U subotu:
Borussia Dortmund – Bayern 1-0 (Aubameyang 11)
Darmstadt 98 – Ingolstadt 04 0-1 (Hartmann 68)
Wolfsburg – Schalke 04 0-1 (Goretzka 82)
Borussia Moen. – Koln 1-2 (Stindl 32 / Modeste 59, Risse 90+1)
Mainz – Freiburg 4-2 (Bungert 15, Malli 20-11m, Bell 82, Onisiwo 90+5 / Grifo 67, Petersen 85)
Augsburg – Hertha Berlin 0-0

U petak:
Bayer Leverkusen – Leipzig 2-3 (Kampl 1, Brandt 45+2 / Baumgartlinger 4-ag, Forsberg 67, Orban 81)