(VIDEO) Juventusu ni 2:0 nije bilo dovoljno za pobjedu, Mariju Mandžukiću poništen pogodak…

U posljednjem susretu sedmog kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta i Juventus su odigrali 2-2 nakon što je torinski sastav vodio 2-0.

Juve je poveo u 21. minuti golom Filippa Bernardeschija koji je iskoristio slabu reakciju domaćeg vratara Etrita Berishe. Dybala je pucao, Berisha je odbio loptu, a Bernardeschi pospremio odbijanac. Samo tri minute kasnije bilo je 2-0. Mandžukić je lijepo uposlio Dybalu, a ovaj produžio do Gonzala Higuaina koji je majstorski zabio za 2-0.

U 31. minuti Atalanta je smanjila nakon loše reakcije Buffona. Gomez je pucao iz slobodnog udarca, Buffon je poput Berishe kratko odbio, a Caldara zabio odbijanac. Domaćin se u potpunosti vratio u susret u 67. minuti golom Bryana Cristantea. Gomez je ubacio pred torinska vrata, a Cristante zakucao glavom pored nemoćnog Buffona.

Torinska ‘Stara dama’ je mogla do pobjede u 83. minuti nakon sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca. Međutim, Berisha se iskupio za pogrešku kod prvog gola obranivši udarac Paula Dybale.

Mario Mandžukić je započeo u sastavu Juventusa i igrao je do 78. minute kada ga je zamijenio Douglas Costa. Hrvatski reprezentativac je u 57. minuti zabio za 3-1, ali je pogodak poništen jer je Lichtsteiner napravio prekršaj.

U ranije odigranom susretu Inter je na gostovanju pobijedio ‘fenjeraša’ Benevento 2-1, a oba gola za Inter zabio je hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović. Prvog u 19. minuti glavom nakon asistencije Antonia Candreve, a drugog samo tri minute kasnije nakon sjajno izvedenog slobodnjaka. Bili su to njegovi prvi golovi ove sezone. Brozović je imao i nekoliko sjajnih proigravanja, a tri puta je odlično uposlio Ivana Perišića no drugi hrvatski reprezentativac u redovima ‘Nerazzurra’ nije imao svoj dan.

Pogodak za domaćine zabio je Marco D’Alessandro u 42. minuti.

U derbiju kola Roma je na San Siru pobijedila Milan 2-0 čime su ‘Rossoneri’ upisali drugi uzastopni ligaški poraz. Roma je slavila golovima Edina Džeke (72) i Alessandra Florenzija (77), a očajno izdanje Milana upotpunio je Hakan Calhanoglu zaradivši crveni karton u 80. minuti. Nikola Kalinić je igrao do 79. minute i imao je jednu lijepu priliku, ali je Alisson obranio njegov udarac.

Lazio je u deklasirao Sassuolo 6-1 nakon što su gosti poveli u golom Domenica Berardija iz kaznenog udarca u 27. minuti. Lazio je do kraja poluvremena izjednačio preko Luisa Alberta, a potom u nastavku zabio još pet golova. Strijelci su bili Alberto (57), Stefan de Vrij (56), Marco Parolo (64, 69) i Ciro Immobile (81-11m). Ivan Vargić nije branio za domaćine.

Fiorentina je na gostovanju izgubila od Chieva 1-2, a Milan Badelj je odigrao cijeli susret za ‘viole’.

U prvom nedjeljnom susretu Napoli je pobijedio Cagliari 3-0 upisavši sedmu pobjedu. Napolitanci su se očekivano lako obračunali s gostima sa Sardinije, a strijelci su bili Marek Hamšik (4), Dries Mertens (40pen) i Kalidou Koulibaly (47).

Marko Rog je ušao u igru za domaćina u 71. minuti.

Na ljestvici vodi Napoli sa 21 bodom, dok Juventus i Inter imaju po 19 bodova.

Milan – Roma 0-2 (Džeko 72, Florenzi 77)
Atalanta – Juventus 2-2 (Caldara 31, Cristante 67 / Bernardeschi 21, Higuain 24
SPAL – Crotone 1-1 (Paloschi 39 / Simy 59)
Torino – Verona 2-2 (Falque 31,Niang 44 / Kean 89, Pazzini 90+2-11m)
Chievo – Fiorentina 2-1 (Castro 25, 46 / Simeone 6)
Benevento – Inter 1-2 (D’Alessandro 42 / BROZOVIĆ 19, 22)
Lazio – Sassuolo 6-1 (Alberto 45+1,57, De Vrij 56, Parolo 64,69, Immobile 81-11m / Berardi 27-11m)
Napoli – Cagliari 3-0 (Hamšik 4, Mertens 40-11m, Koulibaly 47)