(VIDEO) Nogometaši Lillea deklasirali PSG i odgodili njihovu proslavu naslova

Nogometaši Paris SG-a propustili su i drugu priliku za osiguranje naslova prvaka Francuske, oni su u posljednjem susretu 32. kola izgubili na gostovanju kod drugoplasiranog Lillea sa 1-5 (1-1) i tako potvrdu osvajanja osmog naslova nacionalnog prvaka, a šestog u posljednjih sedam sezona odgodili za još najmanje tri dana.

Parižanima je u Lilleu bio dovoljan i bod za teoretsku potvrdu naslova, no domaći su imali druge planove. Lille je poveo u 7. minuti autogolom Meuniera, a samo četiri minute potom Bernat je poravnao na 1-1. No, Bernat je u 38. minuti isključen, a domaći su u nastavku stigli do velike pobjede preko Pepea u 51., Bambe u 66., Gabriela u 71. i Josea Fontea u 84. minuti.

Drugi Lille sada ima 64 boda, 17 manje uz utakmicu više od PSG-a te bi Parižanima naslov mogao izmaknuti samo ukoliko oni izgube svih sedam utakmica do kraja, a Lille pobijedi svih svojih šest preostalih dvoboja.

Lilleu je ova pobjeda mnogo važnija u borbi za drugo mjesto jer sada ima osam bodova više od trećeg Lyona.

Prošle nedjelje PSG je mogao potvrditi naslov domaćom pobjedom protiv Strasbourga, no odigrao je 2-2, uslijedio je poraz od Lillea, a sljedeću priliku imat će u srijedu kada gostuje kod Nantesa u zaostaloj utakmici 28. kola.

Ranije u nedjelju je hrvatski veznjak Toma Bašić igrao za Bordeaux do 75. minute u 0-3 (0-0) porazu na gostovanju kod Saint-Etiennea. Strijelci za Saint-Etienne bili su Khazri (56-11m) i Debuchy (74, 90).

Bordeaux je ostao 13. na ljestvici sa 38 bodova, dok je Saint-Etienne skočio na četvrto mjesto sa 53 boda, dva više od petog Marseillea.

REZULTATI 32. KOLA,
Petak:
Dijon – Amiens 0-0
Nantes – Lyon 2-1 (Coulibaly 11, Limbombe 83 / Terrier 41)
Subota:
Marseille – Nimes 2-1 (Germain 72, Luiz Gustavo 73 / Savanier 82-11m)
Strasbourg – Guingamp 3-3 (Ajorque 39, 73, Prcić 69 / Thuram 37, Deaux 63, Sorbon 87)
Caen – Angers 0-1 (Reine-Adelaide 61)
Monaco – Reims 0-0
Nedjelja:
Montpellier – Toulouse 2-1 (Skhiri 54, S. Camara 77 / Sidibe 67)
Rennes – Nice 0-0
Saint-Etienne – Bordweaux 3-0 (Khazri 56-11m, Debuchy 74, 90)
Lille – Paris SG 5-1 (Meunier 7-ag, Pepe 51, Bamba 66, Gabriel 71, Jose Fonte 84 / Bernat 11)