(VIDEO) Pobjede Fiorentine, Sampdorije i Sassuola. Pjaca bez nastupa

U susretu 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je pobijedila Empoli sa 3-1, dok je Sampdorija slavila protiv Parme sa 2-0.

Empoli je poveo u 23.minuti preko Krunića, no u 40. minuti je izjednačio Kevin Mirallas. U nastavku susreta ‘Viole’ su dominirale i svoju premoć okrunile su golovima Simeonea (59) i Bryana Daba (78). Marko Pjaca nije nastupio za Fiorentinu.

Pobjedu je ostvarila i Sampdorija koja je sa 2-0 slavila protiv Parme, a golove su zabili Caprari (66) i Quagliarella (69). ‘

Identičnim rezultatom Sassuolo je na gostovanju porazio Frosinone, a strijelci su bili Ariaudo (43-ag) i Berardi (58). Stipe Perica nije nastupio kod domaćina.

U prvoj nedjeljnoj utakmici nogometaši SPAL-a i Chieva odigrali su bez pobjednika 0-0.

U nedjelju su na rasporedu još dvije utakmice – Cagliari – Napoli (18.00) i Roma – Genoa (20.30). U ponedjeljak se sastaju Atalanta i Lazio, a u utorak Bologna i Milan.

Na ljestvici vodi Juventus sa 46 bodova ispred Napolija (35), Intera (32) i Milana (26).