(VIDEO) Premiership – Malo golova i samo jedna pobjeda domaćina

U prvih pet susreta 11. kola engleskog nogometnog prvenstva domaće momčadi su ostvarile samo jednu pobjedu, a postignuto je svega osam golova pri čemu četiri na jednoj utakmici.

Stoke City i Leicester City su odigrali sjajnu utakmice sa četiri gola i nizom prilika na obje strane. Na koncu je završilo 2-2 nakon što su gosti vodili 1-0 i 2-1. ‘Lisice’ su vodile golovima Vicentea Iborre (33) i Riyada Mahreza (60), a domaćin se vraćao u igru preko Xherdana Shaqirija (39) i Petera Croucha (73).

Preostale četiri utakmice ponudile su siromašan nogomet i četiri pobjede rezultatom 1-0 pri čemu su na tri susreta slavili gosti.

Jedinu domaću pobjedu izborio je Huddersfield Town protiv WBA, a susret je presudio pogodak Rajia van la Parra u 45. minuti utakmice.

Burnley je na gostovanju pobijedio Southampton golom Sama Vokesa u 81. minuti, a Brighton and Hove Albion je kao gost porazio Swansea City 1-0, a pogodak odluke zabio je Glenn Murray u 29. minuti. Gostujuću pobjedu je ostvario i Bournemouth koji je golom Stevea Cooka u drugoj minuti sudačke nadoknade pobijedio Newcastle United 1-0.

Večeras se još sastaju West Ham i Liverpool, a u nedjelju su četiri utakmice pri čemu dva derbija. Snage će odmjeriti Manchester City – Arsenal, Chelsea – Manchester United, Tottenham – Crystal Palace, te Everton – Watford.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 28 bodova, Manchester United je drugi sa 23 boda, a zatim slijede Tottenham sa 20, te Chelsea, Arsenal i Burnley 19 bodova.

Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Swansea City (8), Everton (8) i Crystal Palace (4).

Stoke City – Leicester City 2-2 (Shaqiri 39, Crouch 73 / Iborra 33, Mahrez 60)

Huddersfield Town – WBA 1-0 (Van la Parra 45)
Newcastle United – Bournemouth 0-1 (Cook 90+2)
Southampton – Burnley 0-1 (Vokes 81)
Swansea City – Brighton and Hove Albion 0-1 (Murray 29)