(VIDEO) Propustili prvu od devet prilika: Strasbourg iznenadio PSG i odgodio im slavlje

Nogometaši Paris SG-a propustili su prvu od devet prilika za potvrdu osvajanja naslova prvaka Francuske nakon što su na svom Parku prinčeva odigrali 2-2 (1-2) sa Strasbourgom.

Parižanima je, nakon 1-1 remija Lillea na gostovanju kod Reimsa u nedjelju popodne, za potvrdu osmog naslova nacionalnog prvaka, a šestog u posljednjih sedam sezona bila potrebna pobjeda protiv Strasbourga.

I krenulo je prema planu kada je Choupo-Moting u 13. minuti doveo domače u vodstvo, no Nuno Da Costa (26) i Goncalves (38) su do poluvremena preokrenuli, a između dva gostujuća gola Choupo-Moting je napravio nevjerojatnu stvar zaustavivši loptu koja je išla u gostujući gol na samoj liniji i tako spriječio vlastitu momčad u postizanju pogotka. Unatoč stalnom pritisku u nastavku PSG je uspio tek poravnati preko Kehrera (82).

PSG sada ima 81 bod, 20 više od drugog Lillea te bi naslov mogao izgubiti samo ako izgubi svih preostalih osam susreta, a Lille pak pobijedio svih svojih preostalih sedam.

REZULTATI 31. KOLA,
Petak:
Bordeaux – Marseille 2-0 (Kamano 27-11m, De Preville 71)
Subota:
Lyon – Dijon 1-3 (Terrier 1 / Said 3, Marcelo 7-ag, Rafael 65-ag)
Amiens – Saint-Etienne 2-2 (Konate 23, 61 / Kolodziejczak 16, Cabella 90+5)
Angers – Rennes 3-3 (Reine-Adelaide 47, 90+3, Bahoken 52 / Ben Arfa 35, 75-11m, Niang 60)
Nimes – Caen 2-0 (Bouanga 85, Gradit 90+4-ag)
Guingamp – Monaco 1-1 (Eboa Eboa 23 / Jovetić 90+4)
Nedjelja:
Reims – Lille 1-1 (Oudin 78 / Fonte 55)
Toulouse – Nantes 1-0 (Sylla 55)
Nice – Montpellier 1-0 (Dante 20)
Paris SG – Strasbourg 2-2 (Choupo-Moting 13, Keherer 82 / Nuno Da Costa 26, Goncalves 38)