(VIDEO) Sjajna utakmica u Bergamu: Nakon šest golova remizirali Atalanta i Lazio

U posljednjem susretu 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta i Lazio odigrali su 3-3.

Bila je to sjajna utakmica sa šest golova i nizom prilika na obje strane. Domaćin je vodio 2-0, no do kraja poluvremena Lazio je izjednačio. U 50. minuti Atalanta je stigla do novog vodstva, no deset minuta prije kraja Lazio je još jednom izjednačio. Golove za Atalantu zabili su Mattia Caldara (19) i Josip Iličić (22, 50-11m), dok su strijelci za Lazio bili Sergej Milinković-Savić (27, 35) i Luis Alberto (79).

U ranije odigranom susretu talijanski prvak Juventus rutinski je odradio gostovanje u Bologni pobijedivši 3-0, a drugi pogodak na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Juve je poveo u 27. minuti golom Miralema Pjanića, a isti je igrač u 36. minuti lijepo asistirao Mandžukiću koji je loptu primirio prsima, a potom zabio u suprotni kut vrata Antonija Mirantea. Bio je to njegov četvrti pogodak ove sezone. Za 3-0 zabio je Blaise Matuidi u 64. minuti.

Mandžukić je igrao do 76. minute, a u prvu momčad Juventusa vratio se Marko Pjaca koji se posve oporavio. Međutim, nije ulazio u igru već je utakmicu pratio s klupe za pričuve. Za domaćine je od 53. minute igrao Bruno Petković.

Pogodak je postigao i Ante Budimir u 1-0 pobjedi Crotonea protiv Chieva. Budimir je svoj peti pogodak ove sezone zabio u 34. minuti utakmice na asistenciju Arlinda Ajetija.

Verona je iznenađujuće pobijedila Milan 3-0. Verona je iz četiri udarca u okvir gola postigla tri pogotka, a strijelci su bili Caracciolo (24), Kean (55) i Bessa (77). Trećom ovosezonskom pobjedom Verona se privremeno izvukla iz opasne zone te je sa 13 bodova na 17. mjestu. Milan je sa 24 boda ostao na sedmom mjestu.

Nikola Kalinić bio je u početnoj postavi Milana, a zamijenjen je u 57. minuti. Hrvatski napadač je imao dva dobra udarca u prvom poluvremenu, ali nijedan nije završio u mreži. Milan je dvoboj završio s desetoricom igrača, jer je u završnici isključen Suso, zbog opasnog starta i prekomjerne grubosti.

Fiorentina i Genoa su remizirali 0-0. Milan Badelj je igrao cijeli susret za ‘viole’, dok je za goste do 77. minute igrao Petar Brlek.

Sassuolo je golom Alessandra Matrija u 90. minuti na gostovanju pobijedio Sampdoriju 1-0 za koju je cijeli susret igrao Ivan Strinić. Gosti su u 82. minuti promašili jedanaesterac, a tragičar je bio Matteo Politano.

U vodstvu je Napoli sa 42 boda, ispred Juventusa sa 41 i Intera sa 40 bodova.

REZULTATI
Benevento – SPAL 1-2 (Costa 59 / Floccari 64, 73)
Atalanta – Lazio 3-3 (Caldara 19, Iličič 22, 50-11m / Milinković-Savić 27, 35, Alberto 79)
Bologna – Juventus 0-3 (Pjanić 27, MANDŽUKIĆ 36, Matuidi 64)
Fiorentina – Genoa 0-0
Sampdoria – Sassuolo 0-1 (Matri 90)
Crotone – Chievo 1-0 (BUDIMIR 34)
Verona – Milan 3-0 (Caracciolo 24, Kean 55, Bessa 77)