(VIDEO) Skok na 9. mjesto Serie A: Torino na domaćem terenu svladao Cagliari

U posljednjem susretu nedjeljnog programa 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva Torino je svladao Cagliari sa 2-1 (1-1) i probio se na deveto mjesto ljestvice Serie A.

Gosti su poveli u 30. minuti pogotkom Barelle. U 40. minuti izjednačio je Falque, a četvrtu ovosezonsku pobjedu Torinu donio je Obi pogotkom u 67. minuti.

U ranije odigranim susretima nogometaši Napolija i Lazija ubilježili su pobjede, dok je bivši igrač zaprešićkog Intera i Lokomotive Ante Budimir postigao svoj prvi gol za Crotone.

Budimir je svoj prvijenac postigao u 17. minuti susreta Crotone – Fiorentina (2-1), Trotta je samo dvije minute kasnije povećao na 2-0, a momčad iz Firence je smanjila u 44. minuti preko Benassija. Budimir je igrao do 79. minute, dok je Milan Badelj odigrao cijeli susret kod Fiorentine.

Napoli je je zadržao vrh ljestvice domaćom pobjedom protiv Sasuola od 3-1, pa Napolitanci i dalje imaju tri boda više od Juventusa i Lazija. Allan, Callejon i Mertens bili su strijelci za Napoli, za koji je Marko Rog igrao od 76. minute.

I Lazio je zadržao niz pobjeda “demoliravši” s 5-1 u gostima novoga prvoligaša Beneventa, koji još uvijek, ni nakon 11 kola, nema nijedan bod. Rimljani su već nakon prvog dijela vodili s 3-0, a s devetom pobjedom su samo na tri boda od lidera Napolija.

Udinese je s 2-1 pobijedio u Udinama Atalantu, a Andrija Balić i Stipe Perica su ostali na klupi domaćina. Sampdorija je Genovi s 4-1 slavila protiv Chieva, a Ivan Strinić je odigrao svih 90 minuta za domaćina. Novi prvoligaš SPAL je u Ferrari došao do minimalne pobjede (1-0) nad Genoom koju vodi naš Ivan Jurić.

Na ljestvici vodi Napoli sa 31 bodom, Juventus i Lazio imaju po 28 bodva, dok je na četvrtom mjestu Inter sa 26 bodova i utakmicom manje.

Torino – Cagliari 2-1 (Falque 40, Obi 67 / Barella 30)
Napoli – Sassuolo 3-1 (Allan 22, Callejon 44, Mertens 54 / Falcinelli 41)
Udinese – Atalanta 2-1 (De Paul 45+1-11m, Barak 68 / Kurtic 29)
Sampdoria – Chievo 4-1 (Linetty 20, Torreira 26,85, Zapata 44 / Cacciatore 24)
SPAL – Genoa 1-0 (Antenucci 56)
Crotone – Fiorentina 2-1 (BUDIMIR 17, Trotta 18 / Benassi 44)
Benevento – Lazio 1-5 (Lazaar 55 / Bastos 4, Immobile 13, Marusic 24, Parolo 76, Nani 86)