(VIDEO) Teška pobjeda Juventusa, Mandžukić igrao, Marko Pjaca ni na klupi, Dybala ponovno blistao

Nogometaši Juventusa povećali su prednost na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva na pet bodova ispred najbližeg pratitelja Rome zahvaljujući 2-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Udinesea u susretu 8. kola.

Gosti iz Udina poveli su golom Jankta (30) nakon velikih pogrešaka Evre i Buffona, ali prije odlaska na odmor poravnao je Dybala (43) odlično izvedenim slobodnim udarcem.

U nastavku je Dybala (51-11m) postigao i pobjednički gol iz kaznenog udarca kojega je izborio Alex Sandro.

Mario Mandžukić igrao je za Juventus do 66. minute, dok Marko Pjaca nije konkurirao za nastup u momčadi “stare dame”. U sastavu Udinesea Stipe Perica igrao je od 55. minute dok Andrija Balić nije ulazio u igru.

Juventus sada ima 21 bod, dok je Udinese ostalo

Roma je derbiju kola kao gost svladala Napoli sa 3-1 (1-0).

Junak pobjede Rome bio je bosanskohercegovački reprezentativni napadač Edin Džeko koji je postigao prva dva pogotka na utakmici, u 43. i 54. minuti. Kalidou Koulibaly je u 58. minuti uspio vratiti nadu Napoliju u pozitivan rezultat, ali je Mohamed Salah u 85. vratio Romi prednost od dva gola razlike.

Hrvatski nogometaši Ivan Strinić i Marko Rog su drugi uzastopni poraz Napolija u Serie A odgledali s klupe za pričuve.

Roma je ovom pobjedom preskočila Napoli na ljestvici i sada je druga sa 16 bodova, dok je Napoli treći sa 14.

Pescara i Sampdoria su odigrale 1-1 (1-1) u utakmici u kojoj je oba gola postigao domaći stoper Campagnaro. On je prvo u 12. minuti zatresao vlastitu mrežu, a onda u 23. i suparničku.

Dario Župarić igrao je za Pescaru od 54. minute, dok je Ante Budimir odigrao čitav susret za Sampdoriu.