(VIDEO) U velikom derbiju NHL lige hokejaši Ottawa Senatorsa kao gosti svladali Montreal Canadiense

U najzanimljivijoj utakmici večeri u NHL ligi hokejaši Ottawa Senatorsa su kao gosti svladali Montreal Canadiense sa 4-3 iako je domaći sastav tri puta vodio.

Nakon što u prvih 20 minuta nije bilo pogodaka domaći su u vodstvo stigli već u prvoj minuti druge trećine kada je Shea Weber (20:26) jakim udarcem s plave linije svladao nemoćnog Craiga Andersona. Na 1-1 vrlo brzo poravnao je Mike Hoffman (25:22), ali potom je sjajnim solo-prodorom Aleksandar Radulov (27:39) vratio prednost na stranu Canadiensa. No, da bi se i na drugi odmor otišlo s neodlučenim ishodom pobrinuo se Derick Brassard (35:55). Alex Galchenyuk (42:08) je golom s igračem više doveo Montreal u vodstvo od 3-2 koje je trajalo tek 65 sekundi jer je Mark Stone (43:13) ostao nečuvan pred Careyem Priceom i pogodio za 3-3. Prvo vodstvo gostima i, ispostavit će se pobjedu, osigurao je Erik Karlsson (45:37) golom 14 i pol minuta prije kraja.

Ottawa je ovom pobjedom stigla na treće mjesto skupine Atlantic sa 23 boda iz 19 susreta dok je Montreal sa 30 bodova iz 20 utakmica i dalje na vrhu te skupine kao i čitavog NHL-a, ali sada ima samo bod više od drugih New York Rangersa.

Saint Louis Bluesi nastavili su s dobrom formom i u Bostonu gdje su svladali domaće Bruinse sa 4-2 ostvarivši tako četvrtu pobjedu zaredom. Poveli su Bruinsi i to preko bivšeg kapetana Bluesa Davida Backesa (7:44), na 1-1 poravnao je Jori Lehtera (23:23), a novu prednost domaćima osigurao je Dominic Moore (28:59) i to golom s igračem manje na ledu. No, od tog trenutka je vratar gostiju Jake Allen “zaključao” svoj gol, utakmicu je okončao sa 39 obrana, dok su za preokret pogodili Robert Bortuzzo (33:59) i Paul Stastny (36:11) u razmaku od samo 2:12 minuta. Konačni rezultat svojim je drugim golom postavio Jori Lehtera (58:44) pogodivši praznu mrežu.

Saint Louis je sada drugi u skupini Central i čitavoj Zapadnoj konferenciji sa 25 bodova iz 20 utakmica, tri više imaju vodeći Chicago Blackhawksi, dok je Boston pao na četvrto mjesto Atlantica sa 22 boda iz 19 utakmica.

I u preostale tri utakmice večeri slavili su gosti, Philadelphia Flyersi su sa 3-1 nadigrali Florida Pantherse, Carolina Hurricanesi sa 2-1 Toronto Maple Leafse, a New York Islandersi sa 3-2 nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca Anaheim Duckse.

Rezultati susreta američko-kanadske profesionalne lige u hokeju na ledu, NHL igranih u utorak:

Montreal – Ottawa     3-4
Florida – Philadelphia     1-3
Anaheim – NY Islanders     2-3 (kazneni udarci)

3. Dallas       8   7  5   53 66  21
4. Minnesota    9   7  2   46 35  20