(VIDEO) Zanimljivo u Serie A: Torino svladao AC Milan i zakomplicirao borbu za Ligu prvaka

U 34. kolu nogometnog prvenstva Italije Torino je kod kuće svladao AC Milan sa 2-0 golovima Andree Belottija (58-penal) i Álexa Berenguera (69), i time je još više zakomplicirao borbu za četvrto mjesto i Ligu prvaka. Četvrta Roma ima 58 bodova, a Atalanta, Torino i Milan po 56, dok osmi Lazio ima 55 bodova.

Sampdoria je u nedjelju s igračem manje u drugom poluvremenu, jer je u 45. minuti isključen Gaston Ramirez, na domaćem terenu protiv Lazija izgubila sa 1-2, a pogodak za domaćine zabio je 36-godišnji Fabio Quagliarella u 57. minuti. Quagliarella je vodeći strijelac lige sa 23 pogotka, a ima i 8 asistencija. Po broju pogodaka iza njega su Duvan Zapata (Atalanta) sa 21 i Cristiano Ronaldo (Juventus) sa 20 golova.

Oba gola za Lazio zabio je Felipe Caicedo, u 3. i 19. minuti, a hrvatski veznjak Milan Badelj za rimsku momčad je igrao od 78. minute.

Adrian Šemper branio je za Chievo, koji je već ispao iz lige, ali je protiv Parme odigrao 1-1.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 34. kola nogometaši Napolija svladali su kao gosti Frosinone sa 2-0 (1-0). Vodeći pogodak postigao je Dries Mertens u 20. minuti iz slobodnog udarca, a konačnih 2-0 postavio je Younes u 49. minuti.

Frosinone – Napoli 0-2 (Dries Mertens 20, Amin Younes 49).
Chievo – Parma 1-1 (Riccardo Meggiorini 66/ Juraj Kucka 38)
SPAL – Genoa 1-1 (Felipe 36/ Gianluca Lapadula 57)
Sampdoria – Lazio 1-2 (Fabio Quagliarella 57/ Felipe Caicedo 3, 19)
Torino – AC Milan 2-0 (Andrea Belotti 58-pen, Álex Berenguer 69)

1. Juventus 34 28 4 2 68:24 44 88
2. SSC Napoli 34 21 7 6 64:30 34 70
3. Inter 34 18 8 8 52:28 24 62