Snažan potres u Aziji usmrtio 9 osoba, gotovo 200 ozlijeđenih

epa05087257 Bangladeshi people walk in the streets after the earthquake at Pabna, Bangladesh 04 January 2016. At least one man died and several were injured following a 6.8 magnitude earthquake hit across the country. The earthquake hit at 04:35 local time (23:05 GMT Sunday) about 33km (20 miles) northwest of Imphal, the capital of Manipur state, in northeast India, near its border with Myanmar and Bangladesh, according to the US Geological Survey (USGS). EPA/ABIR ABDULLAH

Snažan potres jačine 6,8 koji je u ponedjeljak rano ujutro pogodio sjeveroistok Indije blizu granice s Mianmarom i Bangladešom, a osjetio se i u Nepalu, usmrtio je u toj regiji najmanje devet osoba, a 200 je ozlijeđenih, prenose agencije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Epicentar potresa bio je 57 kilometara zapadno od grada Imphal, središta indijske države Manipur koja graniči s Mianmarom, prema američkom geološkom institutu, prenosi agencija Reuters.

U Indiji je “poginulo šest osoba”, kazao je Anurag Gupta, dužnosnik vlasti za upravljanje prirodnim katastrofama, javlja AFP.

Policija i bolnice u gradu Imphalu objavile su da je najmanje 100 osoba ozlijeđeno, od kojih 33 teško.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Agencije su ranije prenijele da je jedna žrtva potresa u Bangladešu, vjerojatno preminula od srčanog udara. Prema novim podacima policije u Bangladešu su najmanje tri osobe umrle od srčanog udara,a 90 je ozlijeđenih.

Agencija Reuters prenosi da napore spasilaca da izvuku ljude pod ruševinama otežava prekid struje i telekomunikacijskih veza.

Dužnosnik jedne od glavnih bolnica u Imphalu kazao je da je više od 50 osoba primljeno na obradu zbog ozljeda glave ili lomova.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ozlijeđeno je gotovo 200 osoba u državama pogođenima potresom, prenose agencije. Kako su stanovnici u panici izlazili na ulicu ozljeda je bilo i u naguravanju uspaničenih stanovnika.

Stanovnici Bangladeša i himalajske države Nepal bježali su iz svojih domova, a potres se osjetio i Yangonu, glavnome gradu Mianmara odakle zasad nema podataka ni o razaranjima ni o žrtvama.

Sedam država sjeveroistočne Indije, koje su s ostatkom zemlje povezane uskim koridorom, smješteno je u zoni česte seizmičke aktivnosti. Godine 1950. deseci sela bili su razoreni i više od 1500 osoba poginulo je u snažnom potresu magnitude 7,6 s epicentrom na Tibetu, ali su najveće štete bile u indijskoj državi Assam.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.