Vučić drži lekcije: ‘Srbi i Hrvati različito o prošlosti, ali moraju drugačije o budućnosti’

Foto: fah

Moramo graditi dobre odnose sa Hrvatskom jer imamo iste i zajedničke probleme s kojima ćemo se morati zajednički suočavati u budućnosti, poručio je u ponedjeljak navečer predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, naglašavajući kako i Srbi i Hrvati imaju veliki problem sa odljevom generacija koje odlaze iz zemlje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Vučić je u intervjuu za TV Pink istaknuo kako će među Srbima i Hrvatima uvijek postojati problem prošlosti i da će o “Oluji” misliti različito, ali da se budućnost mora drugačije graditi.

To što se ne slažemo o prošlosti nema veze s budućnošću. U budućnosti se moramo susresti, dogovoriti se da je gradimo na drugačiji način, poručio je Vučić.

Ocijenio je da su Hrvati u Bosni i Hercegovini (BiH), poput Srba na Kosovu, u prošlosti radili iste greške misleći da im ne treba entitet u BiH jer je “čitava Herceg Bosna naša”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

A onda su ostali bez Vareša, u općinama u centralnoj Bosni Bošnjaci su postali većina, Bugojno, Travnik, Gornji Vakuf gube, “gube mjesto po mjesto”, kazao je Vučić.

“To se i nama dešavalo na Kosovu i iz tog slučaja nismo izvukli pouku ni mi ni oni (Hrvati), i ako se ne opametimo – nećemo se dobro provesti u budućnosti”, ocijenio je Vučić.

Poručio je političarima u regiji da neće imati bolju prigodu za suradnju sa Srbijom od ove koju imaju danas.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Kažem im: nećete imati bolju priliku za suradnju sa Srbijom od ove”, naglasio je Vučić.

Ocijenio je kako Srbiji, osim potrebe da čuva “mir i integritet BiH, ali i integritet RS u BiH”, predstoji da ključne odnose gradi sa Bošnjacima i Albancima.

“Trudim se da potaknem odnose Srba i Bošnjaka i to će biti ključni odnosi – poslije odnosa sa Albancima – koje ćemo morati graditi”, ocijenio je predsjednik Srbije. u intervju za provladinu komercijalnu TV Pink.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.