Najmanje 20 osoba utopilo se blizu talijanske obale nastojeći doplivati do kopna nakon što je brodić kojim su plovili potonuo, izvijestila je u subotu ANSA.
Migranti su do talijanske obale željeli stići u čamcu, no brodica je potonula na putu preko Sredozemlja, piše ANSA pozivajući se na izvješće odjela talijanske policijske zaduženog za borbu protiv ilegalnih imigranata.
Pripadnici obalne straže i policija nisu potvrdili izvješće.
ANSA piše da je posada norveškog broda spasila 366 migranata s potonulog broda te da ih je prebacila u Augustu, gradić na istočnoj obali Sicilije.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/h
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.