Utorak, 7 siječnja, 2025
14.8 C
Zagreb
Pratite nas:

Trokut Chemnitz-Leipzig-Dresden uporišta desnice i Afd-a: Građanima prekipjelo zbog politike Angele Merkel

Podijeli

U noći sa subote na nedjelju ubodima noža ubijen je 35-godišnji Nijemac, a zbog toga ubojstva su privedena dva mladića, Sirijac i Iračanin, nakon čega se u nedjelju došlo do spontanog okupljanja stanovnika Chemnitza, grada u blizini Dresdena i Leipziga koji su najjača uporišta Afd-a, stranke koja okuplja Nijemce koji se bore protiv ovakve loše i konfuzne imigrantske politike Angele Merkel.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prosvjed je rastao, tako da su se u Chemnitzu u ponedjeljak okupile tisuće ogorčenih demonstranata koji smatraju da se Nijemci više ne osjećaju sigurnim u svojoj zemlji zbog nasilja koje čine imigranti koji su posljednjih godina u valovima stizali u Njemačku, nakon otvorenog poziva Merkel.

Dok njemačka i svjetska medijska javnost uopće nije označila ovo bešćutno ubojstvo nožem kao zločin iz mržnje, spontana okupljanja ogorčenih Nijemaca odmah su dobila u medijima stigmu ‘ultradesničarenja’, ‘netoleranicije’ i ‘mržnje’, po već klasičnom i oprobanom obrascu.

Situacija je tim problematičnija jer se ubojstvo dogodilo u gradu Chemnitzu koji je jedan od vrhova trokuta Leipzig-Dresden-Chemnitz gdje stranka AFD ima svoje najveće uporište i gdje je najveći otpor imigrantskoj politici koja se vodi iz Berlina od strane Angele Merkel.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Naime, već prije ovog ubojstva u Chemnitzu, u ovog kolovoza 2018. godine, Afd i Pegida u Dresdenu su organizirali proteste protiv politike Angele Merkel prilikom kojih je došlo i do sukoba demonstranata s novinarima zbog njihove pristranosti u izvještavanju. Pegida u prijevodu znači “Patriotski Europljani protiv islamizacije Zapada”, a već je niz puta održala velike demonstracije u ovim gradovima još od 2015. godine. Iz tih gradova pokret se raširio i u druge dijelove Njemačke, kao i Švedsku, Švicarsku, Austriju gdje je bio jedan od niza razloga uspjeha konzervativaca na izborima.

Na ulicama Chemnitza, je osim protesta i ogorčenosti, došlo i do sukoba u koje su uključeni i nogometni navijači iz Chemnitza, Dresdena i Leipziga koji su poznati po svojoj desničarskoj orijentaciji i privrženosti Afd-u.

Afd je najjača stranka u Lepizigu i Dresdenu, te je dobila više od 27 posto glasova na posljednjim izborima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Policija je zbog eskalacije sukoba morala tražiti pojačanje iz drugih gradova Njemačke, nije rekla o kojem se točnom broju ljudi radi.

Glasnogovornik Vlade Steffen Seibert osudio je nasilje na ulicama (ne i ubojstvo Nijemca nožem i nasilje imigranata) i rekao „da ono što je viđeno na ulicama Chemnitza nema mjesta u Njemačkoj“. Naime, došlo do sukoba ogorčenih demonstranata sa ekstremnim ljevičarskim skupinama, kao i skupinama imigranata iz Sirije, Iraka i drugih zemalja Azije. „Na ulicama Njemačke nema mjesta grupama koje šire nasilje, mržnju, netoleranciju i rasizam“, rekao je glasnogovornik policije.

Na drugoj strani glasnogovorniku policije odgovorio je na twitteru jedan od vođa Afd-a Markus Frohnmaier koji je napisao da „kada već država ne može zaštititi svoje građane, da onda oni moraju zaštiti sami sebe“.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Valja istaknuti da je među ogorčenim stanovnicima Chmenitza bilo i mnogo starijih osoba, što se vidi u gornjem video prilogu, koji su se spontano okupljali i izražavali nezadovoljstvo  zbog nasilne smrti i ubojstva koje su počinili imigranti.

Studije koje su rađene u pojedinim saveznim državama Njemačke pokazuju da je kriminal, kao npr. u Donjoj Saskoj, porastao čak za 92 posto zbog masovnog ulaska imigranata, piše Die Welt. Tako u nekim gradovima, kao u Berlinu, imigranti već čine preko 50% kriminalnih djela premda im je udio u stanovništvu bitno manji, a neka kultna mjesta kao Alexanderplatz u Berlinu ili Eberplatz u Kolnu postali su praktički „no go zone“.

Trump: Ilegalni imigranti u Njemačkoj doveli do rasta kriminala i nasilne promjene kulture, “ne želimo to u SAD”

Također, broj seksualnih kriminalnih radnji, poput silovanja, bitno je porastao u Njemačkoj, pa je Bavarska u prvoj polovici prošle godine godine imala drastičan porast silovanja od čak 48 posto, od čega je broj silovatelja imigranata čak 91 posto o čemu je pisao i Bild

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Njemački sociolozi i društveni autoriteti su to pokušali opravdati time što je populacija tražitelja azila uglavnom muška i to u dobi od 14 do 30 godina, čime zapravo potvrđuju da je laž da u Njemačku i Europe ulaze ratne izbjeglice. To je pravi val dolaska mladih muškaraca u najjačoj i najproduktivnijoj životnoj dobi, od kojih su mnogi skloni navikama kriminala i nasilja, osobito nad ženama koje u njihovim matičnim zemljama nemaju gotovo nikakva ljudska prava.

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr

Pročitaj više

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci