Francuski predsjednik Emmanuel Macron, šokirao je svoje lijevo-liberalne pristaše izjavom da Africi ne treba još financijske pomoći, te da su afrički problemi „civilizacijske, a ne financijske prirode“.
Macron, koji je miljenik medija i u SAD-u gdje su ga gotovo unisono pozicionirali kao suprotnost konzervativnoj administraciji Donalda Trumpa, izazvao je ljutitu reakciju tih istih medija zbog komentara koji je dao na skupu G20 u Hamburgu.
Upitan od novinara iz Obale Bjelokosti koliko članova G20 je voljno poduprijeti novi Marshallov plan za Afriku – referencirajući se na obnovu Europe nakon II. svjetskog rata – Macron je dao šokantan odgovor.
„Maršalov plan je bio rekonstrukcijski plan za obnovu. Problemi Afrike su drugačiji…civilizacijski“, rekao je Macron. „Što su problemi? Propale države, kompleksna demokratska tranzicija i ekstremno teška demografska tranzicija“.
Macron je bio potpuno direktan kada je objasnio što misli pod izrazom ‘ekstremno teška demografska tranzicija’ i otvoreno rekao da misli na zemlje „koje imaju sedmero ili osmero djece po ženi“.
„Trošenje milijardi dolara ne bi stabiliziralo situaciju”, zaključio je dodajući kako su veliki problemi u Africi također krijumčarenje drogom, oružjem i ljudima, i islamski terorizam, te da problemi Afrike ne leže samo u siromaštvu.
Slučajno ili ne, francuski predsjednik je otkrio ono o čemu se često govori: imati djecu danas je veliki problem i čak pitanje civiliziranosti neke zemlje ili regije, koliko god to proturječno zvučalo. Ta neproglašena i opće prihvaćena dogma na Zapadu, kao i cjelokupna društvena klima utjecala je da je Europa, sa ljudima kao Macron na čelu, uspjela doći do točke kada počinje odumirati zbog nedostatka djece. No, gle čuda: upravo mladim ljudima iz Afrike i drugih dijelova svijeta ta ista Europa pokušava popraviti svoju negativnu demografsku strukturu.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/breitbart.com
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.