Marijana Petir: ‘U pedeset zemalja svijeta, 250 milijuna kršćana izloženo je nekom obliku nasilja’

Foto: snimka zaslona

Godišnje izvješće o ljudskim pravima i demokraciji u svijetu za 2017. i politici EU-a u tom području predstavljeno je u utorak, 12. lipnja na plenarnoj sjednici Europskog parlamenta u Strasbourgu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Jedna od temeljnih sloboda jest i sloboda savjesti, vjere i uvjerenja o kojoj je na raspravi govorila hrvatska zastupnica Marijana Petir osvrćući se posebno na progon kršćana koji iz godine u godinu jača.

Petir je kolege zastupnike upoznala sa zastrašujućim brojkama koje govore o stvarnim prijetnjama kojima su kršćani diljem svijeta izloženi na dnevnoj bazi.

3066 kršćana ubijeno je u prošloj godini prema podatcima organizacije Open Doors. U pedeset zemalja svijeta koje ova organizacija istražuje, 250 milijuna kršćana izloženo je nekom obliku nasilja – od neprijateljstva ili diskriminacije pa do teškog fizičkog nasilja i, u konačnici, ubojstava“, rekla je zastupnica Petir.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zabrinuta porastom nasilja prema kršćanima, Petir je rekla: „Smatram kako bi se EU trebala više baviti zaštitom ljudskih prava, posvetiti se zaštiti ljudi koji strahuju za svoj život, roditelja koji gube djecu, djece koja gube bezbrižno djetinjstvo, a pomoć drugih zemalja ne dopire do takvih područja.“

Pitajući kolege tko će pomoći ako EU neće, Petir je zaključila kako Europska unija ne može šutke dopuštati da se ljudska prava krše. Zastupnica je izrazila i zabrinutost da se Unija počesto bavi temama koje izlaze izvan okvira temeljnih ljudskih prava i koje ne bi trebale biti u središtu njezina djelovanja, a premalo prevencijom i sankcioniranjem kršenja ljudskih prava.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.