Njemačka: Svaki tjedan 1.500 ilegalnih migranata više, vlasti deložiraju njemačke obitelji da bi ih smjestili?

Foto: fah

Krijumčari ljudima svakog tjedna prebace više od 1.500 migranata u Njemačku, a očekuje se da će ta brojka znatno porasti s dolaskom viših temperatura, upozorio je predsjednik najvećeg njemačkog policijskog sindikata. On navodi zastrašujuće podatke o izbacivanju njemačkih obitelji iz njihovih domova kako bi se napravilo mjesta za migrante.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Andreas Roßkopf iz policijskog sindikata GDP otkrio je zabrinjavajuće brojke za njemački list Neue Osnabruecker Zeitung, tvrdeći da profesionalne bande iskorištavaju porozne europske granice i zgrću profit. “Ovo su potpuni profesionalci koji reklamiraju s jamstvom uspjeha”, rekao je.

> EU pokazala slabost: Migranti prolaze granice kao da ih nema, a Bruxelles ne želi riješiti problem
> Migrantsko nasilje u liberalnom njemačkom gradu Freiburgu: Policija ima problema s ozbiljnim kriminalom
> Španjolska: Svećenik tijekom mise teško ozlijeđen mačetom – osumnjičen Marokanac

“Trenutačno otkrivamo oko 1500 ilegalnih ulazaka tjedno na granicama. Tu sigurno neće stati. Svakim mjesecom koji postaje topliji dolazi sve više ljudi”, rekao je uredničkom timu lista.

Šef policijskog sindikata pozvao je na bolju opremljenost savezne policije, tvrdeći da su potrebni tehnički resursi, uključujući bespilotne letjelice, kamere i modernija vozila za hitne slučajeve kako bi se zaustavio tok. Međutim, prestao je pozivati na stalne granične kontrole, inzistirajući na tome da zemlja nema osoblje koje bi učinkovito upravljalo granicama.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Ne možemo si to priuštiti u Njemačkoj, nemamo broj policajaca koji je potreban za ovo”, rekao je novinama.

Poplava zahtjeva za azil

Roßkopf je otkrio kako je njemački Savezni ured za migracije i izbjeglice (BAMF) primio 26.149 zahtjeva za azil samo u veljači, a većina od njih — oko 24.000 — bili su prvi podnositelji zahtjeva. Brojka je gotovo dvostruko veća od veljače prošle godine kada je podneseno 13.915 zahtjeva za azil.

Brojka u veljači veća je od listopada prošle godine kada je registrirano 23.918 zahtjeva za azil, što je najveći broj u jednom mjesecu u gotovo šest godina.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Gotovo 92.000 ljudi ilegalno je ušlo u Njemačku krajem prošle godine, a brojke su znatno porasle u drugoj polovici godine; bilo je ukupno 244.132 zahtjeva za azil, 50.000 više nego prethodne godine.

Vlasti izbacuju njemačke građane iz domova kako bi napravile mjesta za migrante?!

Osim toga, Njemačka je primila gotovo milijun ukrajinskih izbjeglica — od kojih se samo trećina planira vratiti u svoju domovinu nakon rata. Općine izražavaju svoju zabrinutost zbog saveznih kvota raspodjele koje su već rezultirale izbacivanjem brojnih njemačkih građana iz svojih domova kako bi se napravio prostor za izbjeglice.

Ukupno 115 stanara stambene zgrade u Stuttgartu prošli je mjesec dobilo obavijest o deložaciji, u kojoj im je rečeno da napuste svoje domove do kraja kolovoza jer lokalne vlasti trebaju smjestiti ukrajinske izbjeglice.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Isto tako i u Berlinu, gdje je kršćanska organizacija nedavno istjerala 110 starijih osoba iz domova za starije osobe kako bi lokalne vlasti ispunile savezne kvote raspodjele.

Također prošlog mjeseca, oko 40 njemačkih stanara u gradu Lörrachu u južnoj Njemačkoj raskinuli su ugovore o stanovima da bi zbrinuli ukrajinske izbjeglice, a jedan stariji stanovnik rekao je lokalnim medijima da je obavijest o deložaciji ravna “obavijesti o prijevremenoj smrti”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.