Petir: Trebamo učiniti sve što je u našoj moći kako bi se genocid nad kršćanima zaustavio

FaH

U raspravi o Godišnjem izvješću o ljudskim pravima i demokraciji u svijetu za 2014. godinu koja se održala u srijedu na plenarnoj sjednici u Strasbourgu, hrvatska zastupnica u Europskom parlamentu Marijana Petir upozorila je na kršenje ljudskih prava Hrvata u Srbiji. Rekla je da želi skrenuti pažnju na zaštitu prava nacionalnih manjina, a u okviru politike proširenja te otvaranja pregovora sa Srbijom budući da je položaj Hrvata u Srbiji zabrinjavajuće težak, a prije nekoliko dana Srbija je ukinula i jedini radio koji je svakodnevno emitirao program na hrvatskom jeziku.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ukidanje hrvatskog radija u Subotici

Petir je o ukidanju Radio Subotice kao i o kršenju prava Hrvata u Srbiji izvijestila povjerenika Hahna i tražila reagiranje Europske komisije.

Petir se je osvrnula i na progon kršćana, jer kako je rekla, u 2014. godini smo dosegli tužan rekord obzirom da gotovo sto milijuna kršćana živi u strahu od posljedica s kojima mogu biti suočeni samo zato što prakticiraju svoju vjeru. „Podaci za 2015. mogli bi biti još gori. Stoga trebamo učiniti sve što je u našoj moći kako bi se genocid nad kršćanima zaustavio“, rekla je Petir.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Rodna ideologija nije u skladu s europskim vrijednostima

Kritizirajući vrijednosni aspekt izvješća, Petir je rekla da u njemu pronalazi neke sporne točke za koje smatra da im ovdje nije mjesto. „Promicanje rodne ideologije te pobačaja kao sastavnog dijela seksualnih i reproduktivnih prava žena, nije u skladu s vrijednostima koje narodi u Europi baštine. Pravo na život je temeljno ljudsko pravo i to pravo trebamo štiti na prvom mjestu“, zaključila je Marijana Petir.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.