Često ljudi procjenjuju druge prema sebi, pa ako se većina roditelja želi skrbiti i pružati ljubav svojoj djeci, i dapače pate bez svoje djece, često zamišljaju da su takvi svi roditelji, pa se odugovlači proces posvajanja. U ovom procesu se više žali i suosjeća prema roditeljima nego djeci. Jasno da je takav postupak pogrešan, i nije u interesu djeteta, jer je bolje da u konačnici neki od posvojitelja ili bioloških roditelja ostanu bez djeteta nego da se dešavaju ovakvi tragični ishodi za dijete, pa da dijete ostane bez života ili ima život ispunjen patnjom i mučenjem. Da li se netko pita koliko ima zlostavljane djece u Hrvatskoj koja trpe velika zlostavljanja, koja su daleko od očiju socijalnih službi, i javnosti? Nisu svi roditelji sposobni se brinuti za dijete, zbog zdravstvenih, materijalnih razloga, ali i zbog intelektualne ograničenosti koja je prisutna kod širokog spektra psihopatologije koja je prisutna kod roditelja, što je i najgori razlog. Svakom djetetu i svakom roditelju bi se trebalo pristupati individualno, i procijeniti što je najbolje, iako bi već kod prve naznake zanemarivanja i ozljeđivanja djeteta, biološki roditelj trebao gubiti skrbništvo nad djetetom, jer je velika vjerojatnost da će se zlostavljanje nastaviti i ponavljati.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
U našem društvu, ali i u svijetu je problem mnogo dublji i širi, jer društvo ima, ali i usvaja krive kriterije za posvajanje djece, a i usvajaju se krivi standardi kod određivanja što uopće znači zlostavljanje djece. Da li je zlostavljanje djece samo fizička bol koju zadaje roditelj ili primjerice psihološka bol, ucjena, i prisiljavanje djeteta da bude u zajednici gdje i majka i otac imaju brkove i bradu, ili da bude u zajednici gdje živi trojica brkatih i bradatih u ljubavnoj zajednici, ili da žive i odrastaju u ljubavnoj zajednici između petero ljudi, neki imaju brade i brkove, a neki nemaju?
,Što uopće znači zlostavljanje u našem društvu, kad je svijest društva na takvom nivou da oni koji određuju pravdu i zakone u institucijama, nanose najviše nepravdi i zlostavljanja, u svim područjima življenja?
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.