šire GMO usjeve

Poljska
Foto: Depositphotos

Komentar čitatelja

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bulj: Očito je cilj uništiti, pa privatizirati vodovod, takva neviđena poskupljenja dovode do depopulacije

„Velika humanitarna galama proteklih tjedana kojom se zahtijeva siguran transport ukrajinskog žita kako bi se ublažila kriza gladi u Africi i drugdje varljiva je na mnogim razinama. Ne manje važno je tko je vlasnik zemlje na kojoj se žitarice uzgajaju i je li to zapravo ilegalni GMO patentirani kukuruz i druge žitarice. Korumpirani režim Zelenskog tiho je sklopio dogovore s velikim GMO agrobiznis kompanijama na Zapadu koje su potajno preuzele kontrolu nad nekim od najproduktivnijih poljoprivrednih zemljišta na svijetu……
Ukrajinski zakon iz 2001. nametnuo je moratorij na privatnu prodaju poljoprivrednog zemljišta većim tvrtkama ili stranim investitorima. Moratorij je trebao zaustaviti kupnju od strane korumpiranih ukrajinskih oligarha i njihovo davanje bogatih poljoprivrednih zemljišta u najam stranim agrobiznisima. Do tada su Monsanto i drugi zapadni agrobiznisi napravili značajan prodor u Ukrajinu…

Tekst se nastavlja ispod oglasa

….Kad je Ukrajina napustila Sovjetski Savez 1991., poljoprivrednici koji su radili u sovjetskim kolektivnim farmama dobili su male parcele zemlje. Kako bi se spriječila prodaja parcela gladnom stranom agrobiznisu, izglasan je moratorij 2001. godine. Sedam milijuna ukrajinskih farmera posjedovalo je male parcele ukupne površine oko 79 milijuna hektara. Preostalih 25 milijuna hektara bilo je u vlasništvu države. Uzgoj GMO usjeva bio je strogo protuzakonit…..

Unatoč moratoriju, Monsato, DuPont, Cargill i drugi zapadni GMO dobavljači tajno su i ilegalno počeli širiti svoje patentirano GMO sjeme crnom zemljom Ukrajine. Mali zemljoposjednici iznajmljivali bi svoju zemlju velikim ukrajinskim oligarsima, koji bi zauzvrat sklapali tajne ugovore s Monsantom i drugima o sadnji GMO kukuruza i soje. Do kraja 2016., prema sada izbrisanom izvješću Ministarstva poljoprivrede SAD-a, oko 80% soje u Ukrajini i 10% kukuruza uzgojeno je ilegalno iz genetski modificiranog sjemena. Zakon Zelenskog iz 2021. omogućio je da se ova otvorena vrata GMO-u znatno prošire….
……Ako postoji bilo kakva sumnja u interes američkog agrobiznisa povezanog s GMO-om da se dokopa ukrajinskog vrhunskog obradivog zemljišta, pogled na trenutni Upravni odbor Američko-ukrajinskog poslovnog vijeća je poučan. Uključuje najvećeg privatnog žitnog i agrobiznis diva na svijetu, Cargill. Uključuje Monsanto/Bayer koji posjeduje patentirano GMO sjeme i smrtonosni pesticid Roundup. Uključuje Corteva, ogromnu GMO fuziju DuPonta i Dow Chemicalsa. Uključuje kolege divove žitnog kartela Bungea i Louisa Dreyfusa. Uključuje velikog proizvođača poljoprivredne opreme John Deere.
Bile su to moćne agrobiznis korporacije koje su navodno stajale iza Zelenskyjeve izdaje svog izbornog obećanja da će raspisati referendum o pitanju poljoprivrednog zemljišta. Budući da Bayer/Monsanto, Corteva i Cargill već kontroliraju prijavljenih 16,7 milijuna hektara prvoklasnog poljoprivrednog zemljišta crne zemlje u Ukrajini, i uz de facto mito od MMF-a i Svjetske banke, vlada Zelenskog popustila je i prodala se. Rezultat će biti vrlo loš za budućnost onoga što je donedavno bila “žitnica Europe”. Budući da je Ukrajina sada napadnuta od strane GMO kartelskih kompanija, ostaje samo Rusija koja je zabranila GMO usjeve 2016. kao jedini veliki svjetski dobavljač žitarica bez GMO-a. EU navodno radi na novom zakonu koji bi preokrenuo dugo uspostavljeni kritični proces odobravanja GMO usjeva i otvorio vrata za preuzimanje GMO-a.“
(F. William Engdahl, 18.08.2022.)

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.