Analiza Utikejt: Nekadašnje ‘lezbijke godine’ sad su glasnogovornice ‘transrodnosti’ i amputiranih dojki

Utikejt
Foto: snimka zaslona, twitter. Montaža: narod.hr

Utikejt ili Gospa tužnog lika na Twitteru je analizirala slučajeve bivših lezbijki koje su postale “transrodni” muškarci. Navela je primjere Noaha Kraljevića, Lea Mikac, Espija Tomičića i Alexa Diega Ahmetovića, ističući kako slovo T u kratici LGBTQ zapravo ubija slovo L.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Noah Kraljević. Espi Tomičić. Lea Mikac. Alex Diego Ahmetović. Sve redom nekoć su bile deklarirane lezbijke. Danas su sve >tranzicionirale< u >transmuškarce<. Slovo T desetkovalo je domaću lezbijsku populaciju, a svi se prave da se ništa nije dogodilo”, napisala je.

Jedan od korisnika Twittera komentirao je Utikijet kako “žene više ne možeš bacati na lomaču pa bi otvarao logore za LGBTIQ+ osobe?”, na što je ona odgovorila:

“Žene više ne treba bacati na lomaču, LGBTIQ se pobrinuo da jedna po jedna, i to ranjive lezbijke prije svih, prijeđu u >transmuškarce<. Prvo Noah Kraljević, pa Espi Tomičić, pa Lea Mikac”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U nastavku donosimo komentare Utikejt na ove slučajeve.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

‘Mit Lea Mikac’

Uoči zagrebačke LGBTQ povorke na N1 gostovao je “transrodni” Leo Mikac, što je Utikejt komentirala kao:

“Video o curi koja se prvo autala kao lezbijka, zatim oboljela od anoreksije, a potom – pronašavši sebe u slovu T – počela piti testosterone za rast brade i brkova te si dala amputirati zdrave dojke, traje 20-ak minuta.”

U tom intervjuu Mikac je na pitanje kada je i kako shvatio da je “transrodan” kazao je da shvatio u predškolskoj dobi i to gledajući crtić “Pinokio”.

“LGBTIQ je stroj za mljevenje ljudskog mesa, a prvo samelje one koji u njega uđu dragovoljno. Lea Mikac, bivša lezbijka i anoreksičarka, retrogradno od svoje >transrodnosti< stvara mit, iznoseći kako je LGBTIQ-prosvjetljenje doživjela gledajući Disneyev crtić ‘Pinocchio'”, komentirala je Utikejt.

Možda će vas zanimati

Ljevica napustila sjednicu o 'transrodnoj' djeci; otkriven pritisak 'trans' aktivista na stručnjake i institucije

Prema podacima KBC-a Zagreb rast dijagnoza iz skupine poremećaja spolnog identiteta kreće se od 16 slučajeva 2015. do 184 slučaja tijekom 2021. te 133 slučaja do konca kolovoza prošle godine

Dalje Utikejt komentira kako “za razliku od Noe Kraljević, iza koje je golema mašinerija udruga civilnog društva, i kulturnjakinje Espi Tomičić, kojoj je mreža ante factum dodijelila raznorazna strukovna priznanja – kao kad je Barack Obama dobio Nobela za mir – Lea Mikac nema nikoga čak ni da joj savjet dade”.

Utikejt: ‘Espi Tomičić, the face of empathy

Espi Tomičić je 2016., dok još nije bio “transrodni” muškarac, osvojila titulu “Lezbijka godine”. Utikejt za Espi Tomičić navodi da je “mlada 28-godišnja dramaturginja, jako dobro umrežena u kulturnjačke krugove. Toliko dobro, da joj u biografiji rubrike ‘Djela’ i ‘Nagrade i priznanja’ imaju podjednak broj natuknica. Izgleda da je sve što Espi Tomičić napravi dragocjeno i vrijedno kao suho zlato”, a poetsko-dramski opus Espi Tomičić većinom su crtice o “malim stvarima i svakodnevici. Intimistički i minimalistički karakter vidi se već u naslovima, gdje dominira 2. lice jednine: ‘Ne zaboravi pokriti stopala’, ‘Your love is king’, ‘Ti si prvi hrabar’, ‘Budi uvijek kao zmaj’.”

“Transrodni” Tomičić je i LGBTIQ aktivist, a djeluje u nizu udruga, imeđu ostalog i u udruzi KolekTIRV, koju vodi Noah Kraljević.

“Kroz svoj dramaturški i aktivistički rad, Espi Tomičić nastoji se brendirati kao “pisac za sirotinju” osobito tankoćutne klasne svijesti, s izbrušenim osjećajem za marginalizirane. Po medijskoj predstavi, ona je nepogrešivi detektor nepravde. Espi Tomičić, the face of empathy”, piše Utikejt.

Kraljević i Tomičić nekad “Lezbijke godine”, a sad?

O temi “transrodnosti” nedavno je pisao i portal Novosti, koji se financira javnim novcem, a tom prilikom razgovarali su s Espi Tomičić i “transrodnim” pripadnikom romske nacionalne manjine Alexom Diegom Ahmetovićem. Utikejt piše da “tranrodni” Alex Diego Ahmetović ishodio da u dokumentima piše da je muškog spola te da je nedavno na teret HZZO-a dao amputirati dojke.

Portalu “Lupiga” 2021. objavio je golemi tekst sufinanciran sredstvima EU iz Europskog socijalnog fonda, a za “transrodnog” Ahmetovića tada je pokrenuta crowd-funding kampanja “kako bi mogao podmiriti nekoliko stanarina i režije, kupiti nešto hrane i hormonsku terapiju i uloviti pozitivan start dok se ne zaposli, ali prije svega kako bi mogao platiti gornju operaciju.” U “promjeni spola” pomogla mu je upravo udruga Trans Aida, današnji kolekTIRV .

Također, jedna je korisnik Utikejt postavio pitanje “Kako i zašto T šamara L i G? Na koji način im otima sve?”

“Slovo L izričito je protiv surogatstva, a slovo T je bez bez surogatstva nezamislivo.
Jednostavnije: i Noah Kraljević i Espi Tomičić su prije par godina bile nositeljice titule “Lezbijka godine”, a sad su glasnogovornice >transrodnosti< na testosteronima i amputiranih dojki”, zaključila je Utikejt.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.