Petak, 25 travnja, 2025
13.8 C
Zagreb
Pratite nas:

Bartulica: Nema opravdanja za Pupovčevo sudjelovanje na skupu koji slavi genocid

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pupovac često lamentira o ekstremizmu i ‘govoru mržnje’ u Hrvatskoj, a nije mu sporno sudjelovati na skupu koji slavi genocid i masovno ubijanje nevinih ljudi!“, ističe Stjepo Bartulica, saborski zastupnik Domovinskog pokreta, osvrnuvši se na Dodikovu proslavu dana kada je legalizirano etničko čišćenje Hrvata i Bošnjaka na kojoj je nazočio SDSS-ov saborski zastupnik Milorad Pupovac, koalicijski partner Andreja Plenkovića, koji je pak branio Pupovčevo sudjelovanje na tom skupu.

Riječ je o proslavi neustavnog Dana Republike Srpske koja je tijekom vikenda održana u Banjoj Luci.

> EU osuđuje proslavu dana kad je legalizirano etničko čišćenje Hrvata i Bošnjaka i izražava spremnost za sankcije

> Evo kako Plenković brani Pupovčevo sudjelovanje na Dodikovoj proslavi legaliziranog etničkog čišćenja Hrvata i Bošnjaka

> Analitičar Avdagić: ‘Brnabić, Dačić, Pupovac i ruski veleposlanik jasno su pokazali što podržavaju u BiH’

Bartuličin komentar prenosimo u cijelosti:

“Činjenica da Plenković nije osudio odlazak Pupovca na proslavu tzv. Dana Republike Srpske razotkriva odnose u hrvatskoj politici.
Premijer radi fine distinkcije pa ističe da nije bio na mimohodu, nego samo na svečanoj akademiji, ali to nije nikakvo opravdanje za ovaj skandal.
Dodik i dalje uzdiže ratne zločince poput Vinka Pandurevića, a već je prije rehabilitirao Karadžića i Mladića.
Pupovac često lamentira o ekstremizmu i “govoru mržnje” u Hrvatskoj, a nije mu sporno sudjelovati na skupu koji slavi genocid i masovno ubijanje nevinih ljudi!

Za Plenkovića je ovo sve očito prihvatljivo jer Pupovac nije otišao “u ime Vlade”.
Međutim, u političkom smislu postoji zajednička odgovornost za poruke koje se šalju, a ova je izuzetno loša za naše odnose s Bosnom i Hercegovinom.
To što Pupovac nije dobio riječ, nego je samo slušao huškačke govore ne mijenja ovu činjenicu”, zaključuje Bartulica.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci