GOOD inicijativa nakon 4 dana tvrdi kako Hasanbegović nije u pravu: ‘Mi smo organizirali prosvjed 2016., a ne SDP’

Foto: Fah/Snimka zaslona (Fotomontaža: Narod.hr)

Prije pet dana, u subotu 27. lipnja održano je sučeljavanje u organizaciji GOOD inicijative na temu obrazovanja, a sudjelovali su Zlatko Hasanbegović (Domovinski pokret), Damir Bakić (Možemo), Radovan Fuchs (HDZ), Sabina Glasovac (Restart), Ivica Puljak (Pametno) i Dragana Turkalj (Most).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

GOOD inicijativa, čije su članice između ostalih organizacije RODA, Forum za slobodu odgoja, Centar za mirovne studije, GONG, Hrvatsko debatno društvo i Udruga roditelja Korak po korak; priopćila je u utorak 30. lipnja da je prosvjed za podršku kurikularnoj reformi 1. lipnja 2016. bio u njihovoj organizaciji. Kampanje GOOD inicijative podupiralo je i Zaklada Otvoreno društvo iza koje stoji milijarder i samoprozvani filantrop George Soros.

Naime, Zlatko Hasanbegović je govoreći na tom sučeljavanju o projektu Škola za život istaknuo:

“To je projekt Vlade, poštedjet ću vas evaluacije tog projekta, to je gubljenje vremena jer tom projektu je ocjena nula. Odmah bi ga stavili van snage kad bi stupili na vlast. To je svojevrsna ekstenzija Cjelovite kurikularne reforme koja je nasreću ostala nedonošče. Pozivanje na entuzijazam nastavnika je mit, a obrazovni prosvjedi su protuvladini, politički prosvjedi čiji su se transparenti radili u središnjici stranke gospođe Glasovac.”

Tekst se nastavlja ispod oglasa

>Inicijativa Good napala U ime obitelji jer prokazuje zloporabu znanosti i političku trgovinu

>Muke po kurikulnoj reformi i prokletstvo Ekspertne radne skupine (1. dio)

>Udruge kojima je SDP dijelio milijarde – organiziraju prosvjed protiv vlade

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Slično je rekao i predsjednik HDZ-a Andrej Plenković u sučeljavanju s Davorom Bernardićem 29. lipnja kada je kazao da je prosvjed “Hrvatska može bolje” 2016. organizirao SDP.

“Prosvjed je bio prosvjed građana, ali izgleda da pojedini političari negiraju ili ne prihvaćaju da u Hrvatskoj postoji organizirano civilno društvo koje se bori za vrijednosti – a ne za vlast”, ustvrdili su u priopćenju GOOD inicijative.

Što je GOOD inicijativa?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

No, kada je riječ o GOOD inicijativi, vrijedi podsjetiti da je ona već 2014. godine radila pritisak na Vladu kada je tražila ostavke ravnatelja Agencije za odgoj i obrazovanje (AZOO) Vinka Filipovića, odgovornih predstavnika Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta (MZOS) i hrvatske Vlade zbog odustajanja Vlade od građanskoga odgoja i obrazovanja kao zasebnoga predmeta u školama.

Ova inicijativa organizirala je 2017. godine prosvjed “Čekajući tramvaj zvan kurikularna reforma: godinu dana kasnije”, kada je zahtijevala razrješenje ministra znanosti o obrazovanja Pave Barišića, razrješenje predsjednice Posebnog stručnog povjerenstva Dijane Vican i ponavljanje natječaja za voditelja i članove Ekspertne radne skupine za kurikulnu reformu.

Ministar obrazovanja Pavo Barišić razriješen je u lipnju 2017. godine, a na njegovo mjesto je došla Blaženka Divjak iz kvote HNS-a, dok se Dijana Vican povukla s mjesta predsjednice Posebnog stručnog povjerenstva za provedbu Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije u rujnu 2017. godine nakon brojnih pritisaka koji su rezultirali i time da je tadašnja predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović podržala ministricu Divjak koja se zalagala za smjenu dr. sc. Vican.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.