Hasanbegović, Sladoljev i Hrebak o neradnoj nedjelji, zastupnicima nacionalnih manjina, izbornom zakonu…

Foto: snimka zaslona / Jutarnji list Fotomontaža: narod.hr

U organizaciji Jutarnjeg lista sučelili su Zlatko Hasanbegović u ime Domovinskog pokreta, Marko Sladoljev u ime Mosta te gradonačelnik Bjelovara i predsjednik HSLS-a Dario Hrebak koji je došao umjesto HDZ-ovog kandidata koji je gostovanje otkazao dva sata prije sučeljavanja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sva trojica su se složili kako informatika oko koje se trenutno lome koplja treba biti u školskom programu, a kao izborni predmet mora imati isti status kao i vjeronauk, i to unutar redovne satnice.

“Liberali su uvijek za pravo izbora. S vjeronaukom ja nemam problem, ali uz uvjet da djeca koja ne žele ići na vjeronauk imaju pravo izbora, to jest da mogu ići na neki drugi predmet. A stvar informatike uopće nije sporna, ona apsolutno mora biti zastupljena u kurikulumu”, smatra Hrebak.

O neradnoj nedjelji

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Vlada (odnosno Nacionalni stožer) je ukinula zabranu rada nedjeljom što podržava njihov koalicijski partner HSLS ali Hrebak dodaje da rad nedjeljom treba biti plaćen puno više. Sladoljev i Hasanbegović ističu da nedjelja treba biti neradna.

O zastupnicima nacionalnih manjina

U osam zastupnika nacionalnih manjina predsjednik HSLS-a Hrebak vidi naše bogatstvo, ali dodaje da nije dobro da se ponekad koriste kao žetončići i da odlučuju tko će biti buduća većina i tko će biti budući premijer.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Mislim da se trgovačke koalicije ne brinu za svoje glasače. I sam sam bio svjedok tome jer sam nosio humanitarnu pomoć u srpska sela i hrvatska sela i kad sam došao u srpska sela rekli su da nikad nisu vidjeli predstavnika njihove nacionalne manjine na tim područjima, a ti ljudi jako teško žive. Neka ostane isti broj, ali ne smiju odlučivati o vladi i o proračunu”, kazao je Sladoljev.

“Osobno zagovaram korjenitu promjenu izbornog sustava i prekid s dosadašnjim modelom predstavljanja nacionalnih manjina. On je sam po sebi diskriminacijski, budući da osim što je anomalija, uvodi i višestruku diskriminaciju unutar nacionalnih manjina”, kazao je Hasanbegović.

O posvajanju djece od strane homoseksualnih parova/strong>

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Suvremena znanost govori da je za dijete najbolje da ima oca i majku. Sve dokle u Hrvatskoj imamo roditelje koji godinama čekaju na posvajanje djece smatram da trebaju imati prednost”, kazao je Sladoljev.

“Što se tiče gay parova i postojećeg zakona mislim da je to u uredu, iako su se neki bunili ja smatram da je to dobro i smatram da ćemo u budućnosti otići još dalje. Hrebak tvrdi da je za dijete uvijek bolja toplina doma od ustanove, neovisno o tome čini li taj dom i obitelj homoseksualni ili heteroseksualni par.

“Gay parovi kao takvi i dosada nemaju pravo na udomljavanje djece, uopće zapravo ne znam što se podrazumijeva pod pojmom gay parovi. Da ne ulazim u dublju antropološko-civilizacijsku raspravu – ono što vi nazivate gay parovima nemaju i ne trebaju imati pravo ni udomljavanja, a kamoli posvajanja djece”, kazao je Hasanbegović.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.