“Ne znam zašto ga biskup već nije poslao u Kongo jer tamo spada”, rekao je Stazić u Saboru u srijedu i obrušio se na Vatikanske ugovore i uskrsnu procesiju na Hvaru.
Nenad Stazić, SDP-ov saborski zastupnik rekao je u sabornici, tijekom rasprave o izmjenama Zakona o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti, kako je zakon dobar, ali da dolazi prekasno, piše dalmatinskiportal.hr
Osim toga, Stazić je napao i postojeći zakon, te traži puno strože kazne za hrvatske građane: predlaže da se propisane kazne udvostruče, jer se po njemu veliki broj hrvatskih građana ponaša neodgovorno.
“Kazne trebaju biti vrlo stroge i moraju vrijediti za sve, pa i za vjerske zajednice jer ako Papa može držati misu u praznoj crkvi, mogu i ostali”, rekao je Stazić te se osvrnuo na slučaj svećenika na splitskoj Sirobuji koji je u župnoj crkvi služio misu na Uskrs. Misa je bila pred malim brojem vjernika koji su bili na propisanoj socijalnoj distanci, što Stazić nije spomenuo.
“Ne znam zašto ga biskup već nije poslao u Kongo jer tamo spada”, rekao je Stazić.
Kako na ljude u Kongu gleda Stazić nije objasnio. Je li riječ o rasizmu i katolifobiji?
Pri tome se Stazić nije osvrnuo na crkvena okupljanja pravoslavnih vjernika u Daruvaru i Pakracu, koji je inače rodno mjesto Nenada Stazića.
Nakon svega Stazić se opet ponovno okrenuo kritikama na Katoličku Crkvu, te zapitao zašto se privremeno, u vrijeme koronakrize, ne suspendiraju Vatikanski ugovori za koje država izdvaja milijardu kuna na godinu (radi se o daleko manjoj svoti, posebno ako se izbace plaće profesora školskog predmeta Vjeronauka u osnovnim i srednjim školama).
Ali nije pozvao na suspenziju davanja puno većih novaca nevladinim udrugama i sektoru, gdje se kumulativno skupi gotovo 2 milijarde kuna davanja iz džepova hrvatskih građana, kao i direktnog davanja iz proračuna za političke stranke, od kojih veliki dio ide Stazićevom SDP-u.
> Nenad Stazić izbrisao komentar kojim je izazvao zgražanje javnosti
Stazić je nastavio u istom smjeru, sada istupajući protiv procesije na Hvaru, kulturnog događaja svjetske vrijednosti pod zaštitom UNESCO-a. Na toj procesiji je bilo svega 15-20 ljudi, držeći propisane udaljenosti. No to nije smetalo Stazića da osudi izdavanje dozvole za hvarsku procesiju ‘Za križen’.
Tekst se nastavlja ispod oglasa