Jovanović napao ‘filofašistički mimohod ulicama Zagreba’, U ime obitelji i Željku Markić

Ustvrdivši kako je sada već bivša Vlada imala sistemsku grešku od samog početka, saborski zastupnik SDP-a Željko Jovanović na konferenciji za novinare rekao je kako zbog toga “nakon reda, rada i rasta prethodne Vlade šest mjeseci kasnije Hrvatska ima nered, nerad i kaos u svim segmentima društva, od ekonomije, preko obrazovanja i socijale do zdravstva”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Ova Vlada je svoj mandat počela filofašističkim mimohodom ulicama Zagreba, gdje je udareno na slobodu medija, a završila je okupacijom kurikularne reforme bez razuma, ali ‘U ime obitelji’ Željke Markić i Hrasta”, poručio je Jovanović koji se posebno obrušio na ministra znanosti, obrazovanja i sporta Šustara, čiji je mandat “obilježen neradom i bijegom od odgovornosti”.

“Upravo je Šostar”, tvrdi Jovanović, “pogodovao nogometnoj mafiji stopiranjem izmjena Zakona o sportu koje bi “jamčile da se sport pročisti od pohlepnih profitera i huligana u skupim odijelima i kravatama i time stavi u zaštitu sportaša”. Tada sigurno ne bi došlo do nereda u Francuskoj, smatra Jovanović.

SDP-ov saborski zastupnik Peđa Grbin ocijenio je današnju sjednicu Vlade protuzakonitom, jer suprotno odredbama Zakona o Vladi koji jasno propisuje da Vlada u ostavci smije obavljati samo tehničke poslove, Vlada u proceduru upućuje deset prijedloga zakona.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Svima je jasno da ova Vlada, koja ne samo da je u ostavci već je smijenjena izglasavanjem nepovjerenja u Hrvatskom saboru, nema apsolutno nikakvog dodira s realnošću. Umjesto da, kako je propisano zakonom, uradi samo tehničke i neodgodive poslove, Vlada se pravi kao da se ništa nije dogodilo”, kazao je Grbin dodavši da niti na web stranicama Vlade nema nijedne rečenice koja govori o tome da joj je izglasano nepovjerenje.

SDP-ova saborska zastupnica Tanja Vrbat ocijenila je sramotnim to što je državni vrh u srijedu ignorirao obilježavanje Dana antifašističke borbe, a samim time i vrijednosti na kojima su nikle moderna Hrvatska i suvremena i slobodna Europa.

SDP-ovci su uvjereni da će na prijevremenim parlamentarnim izborima SDP predvoditi novu pobjedničku koaliciju koja će dovesti do stabilne i poštene Vlade, a na pitanje ima li tu mjesta i za IDS Grbin je odvratio kako je u protekle četiri godine IDS je bio vrlo korektan partner Vladi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Na lokalnoj razini pokazivali smo određene razlike, ali mislim da su te razlike dobre za Istru, kao što je i suradnja SDP-a i IDS-a dobra za Hrvatsku. Upravo u tom svjetlu vidimo buduću suradnju, a hoće li se ona očitovati u nekoj predizbornoj ili postizbornoj koaliciji u ovom trenutku je manje bitno”, istaknuo je Grbin.

Podsjećamo, Peđa Grbin je donedavno u Saboru vladajućima poručivao da “prekinu s eksperimentiranjem”, te je tvrdio da je SDP postigao više u tri mjeseca nego HDZ u četiri godine. Također je, krajem travnja, najavio da počinje “pakao kojeg je Milanović obećao Vladi”.

Željko Jovanović je pak još u veljači optužio novu Vladu Tihomira Oreškovića rekavši da “nemamo vladu, nego kaotični, eksperimentalni incident”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Podsjećamo, Jovanović je na funkciju ministra obrazovanja, znanosti i športa došao je s mjesta riječkog zamjenika gradonačelnika. Na mjesto drugog čovjeka u Rijeci neposredno je izabran u svibnju 2009. godine, biran na građanskoj listi, ujedno i pripadnik srpske manjine, što je za grad na Rječini važno jer prema važećim aktima i zakonima, u Gradu Rijeci pravo na svog predstavnika dogradonačelnika imaju pripadnici srpske nacionalne manjine s obzirom na udio u stanovništvu iznad pet posto.

Tako je Željko Jovanović postao ministar osam dana prije isteka 2011. u novoj, Milanovićevoj vladi u kojoj je on bio uvjerljivo jedan od najgorih ministara, crna točka u najgoroj vladi u povijesti Republike Hrvatske.

Jovanovićeve malarične močvare i komarci

Ministar Jovanović uspio se u jedva godinu dana posvađati sa svima i rijetko tko (možda nitko) u Milanovićevoj Vladi nije pokazivao prema drugom mišljenju toliku otvorenu nesnošljivost.

“Ovo što se sada događa u HNS-u i našem nogometu podsjeća me na malaričnu močvaru, a onda nije rješenje loviti komarca po komarca, nego isušiti cijelu močvaru,” rekao je Željko Jovanović, početkom prosinca 2011., najavivši kakvim tonom i metodama će krenuti ako postane ministar.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ubrzo je ušao u stvarne sukobe s Dinamovim dugogodišnjim menadžerom Mamićem, Dinamom, Hrvatskim nogometnim savezom, ali i navijačima.

Uglavnom neprimjerenim jezikom, agresivnošću, a od cijele buke pri kraju mandata Kukuriku vlade zakotrljao se samo sudski proces Mamiću, a ostatak “nogometne močvare” ili nije toliko močvaran koliko je to Jovanović zastrašivao javnost, ili kolege iz drugih ministarstava nisu pronašle dovoljno uporište za kaznene i ine progone kojima je Jovanović prijetio.

Obrazovni sustav umjesto prilagođavanja potrebama tržišta rada prilagođavan ideološkim potrebama

Ostao je Jovanović upamćen i po smanjenju plaća profesorima u srednjim i osnovnim školama, ali ne i na fakultetima, da bi onda rektoratu zaprijetio da će im oduzeti novac koji oni sami ostvaruju kroz naplatu izvanrednih i dodiplomskih studija.

Novo vrijeme donosi promjene, krajem 1980-ih marksizam i socijalističko samoupravljanje u srednjim školama i gimnazijama zamijenili su filozofija i etika, a u osnovnim školama je koju godinu kasnije uveden vjeronauk, ili bolje rečeno s hrvatskom državom vraćen nakon desetljeća komunističkog progona.

Rodna ideologija preko zdravstvenog odgoja silom u škole

Odlukom ministra Jovanovića, u rujnu 2012. u osnovne i srednje škole uveden je Zdravstveni odgoj. Od zamišljena 4 modula predavala su se prva tri jer za četvrti nisu dostavljeni odnosno pripremljeni udžbenici i ostala nastavna pomagala. Jovanović je pokušao napraviti revoluciju, uzburkao je javnost i dodao još jedan prilog podjeli hrvatskog društva.

Više o Jovanovićevim dvostrukim kriterijima pročitajte OVDJE.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.