Medijsko blaćenje autora Obiteljskog zakona: Objavili demantije prof. Hrabar

Foto: Livio Černjul

Dekanica Pravnog fakulteta prof. dr. sc. Dubravka Hrabar demantirala je činjenice iznesene u članku: “Pogledajte tko je izradio prijedlog novog obiteljskog zakona: Časna sestra, Markićkin savjetnik i ‘homofobkinja godine'” koji je objavio podlist Jutarnjeg lista, 100 posto, u vlasništvu Hanza medije te u članku objavljenom na T-portalu ‘Dubravka Hrabar: Nesuđena liječnica koja je u fokusu drame s mjerenjem obitelji’ objavljenog na T-portalu. U njima se, u okviru medijske kampanje protiv Obiteljskog zakona koji je pripremila radna skupina u kojoj sudjeluje tridesetak stručnjaka, profesori obiteljskog prava sa katedri u Splitu, Rijeci i Zagrebu, a međunjima i prof. Dubravka Hrabar. Između brojnih neistina, navodi se kako je Hrabar izgubila sudski spor u kojem ju je bivša kolegica Ivana Milas Klarić, a sada i bivša pravobraniteljica za djecu, optužila za mobbing. Ivana Milas Klarić je šokirala hrvatsku javnost kad je u središnjem dnevniku komentirajući Obiteljski zakon pozvala djecu da što više uče jezike i što prije napuste Hrvatsku. Na dužnost pravobraniteljice za djecu imenovao ju je SDP, a njezin mandat bio je praćen brojnim neprofesionalnim postupcima na koje je upućivala udruga U ime obitelji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Podsjetimo, na našem smo portalu već jučer upozorili na objavljene laži, što možete pročitati ovjde.

 

U nastavku prenosimo tekst demantija članka objavljenog na t-portalu:

Tekst se nastavlja ispod oglasa

‘Na današnjem, točnije večerašnjem izdanju tportala objavili ste uvredljiv tekst pod naslovom Dubravka Hrabar: Nesuđena liječnica koja je u fokusu drame s mjerenjem obitelji, autorice Silvane Srdoč.

Osim što je tekst naslovljen tako da imputira moj neuspjeh na području (studija) medicine, a što je uvrjedljivo i klevetnički i za što ću potražiti odgovarajuću sudsku zaštitu, iznosite tekst sljedećeg sadržaja:

“U sudskom sporu kojeg je vodila s još uvijek aktualnom pravobraniteljicom za djecu Ivanom Milas Klarić, koja je radila na srušenom Obiteljskom zakonu, Milas Klarić tužila je svoju bivšu mentoricu Hrabar zbog mobbinga, a Općinski sud u Zagrebu uvažio je tužbu i dodijelio Milas Klarić odštetu od 200 tisuća kuna na račun Pravnog fakulteta. Sud je presudio da je Hrabar povrijedila osobno i profesionalno dostojanstvo Ivane Milas Klarić neželjenim i uznemirujućim postupcima, a tu presudu naknadno je – bez vraćanja na ponovno suđenje – srušio Županijski sud u Zagrebu. U toj presudi sporni se događaji ne negiraju, već se zaključuje da se radi o običajima na Pravnom fakultetu ili jednokratnim slučajevima koji ne predstavljaju uznemiravanje u smislu zakonskih odredbi ili povredu dostojanstva i profesionalnog digniteta osobe.”

Tekst se nastavlja ispod oglasa

I namjerno prešućujete istinu.

Istina je da je Milas Klarić izgubila taj spor, jer je pravomoćnošću odluke Županijskog suda utvrđeno da mobbinga nije bilo i zato je prvostupanjska i nepravomoćna presuda preinačena. Nadalje, Milas Klarić je pokrenula nakon toga i revizijski postupak pred Vrhovnim sudom Republike Hrvatske i izgubila ga u ožujku ove godine. Potom ustaje ustavnom tužbom pred Ustavnim sudom Republike Hrvatske i gubi i taj spor, jer je Ustavni sud svojim Rješenjem iz srpnja ove godine njezinu tužbu odbacio.

Dakle, istina je sasvim drugačija nego što novinarka prikazuje. Očito je riječ o neprofesionalnom, neetičnom, neistinitom, pristranom i zlonamjernom pisanju, čime novinarka čini kazneno djelo i šteti mojemu ugledu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tražim da hitno objavite ovaj demanti u cijelosti’

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.