Portal Narod.hr od siječnja 2015. godine Ministarstvu socijalne politike i mladih proslijedilo je nekoliko mailova u kojima je prema Zakonu o pravo na pristupu informacijama zatražilo informacije na koje još uvijek nije dobilo odgovore.
U mailovima od 13. i 15. siječnja 2015. te 5. veljače 2015. zatražili smo informacije vezane uz obustavu Obiteljskog zakona te koliko osoba je radilo na izradi novog Obiteljskog zakona iz Ministarstva socijalne politike i mladih? Koliko osoba iz drugih ministarstva? I koliko dugo?
Također, željeli smo znati jesu li u izradi angažirani vanjski konzultanti, a ako jesu – jesu li isplaćeni i koliko, te koliko je koštala vanjska implementacija Obiteljskog zakona do današnjeg dana?
Također, 19. veljače smo zatražili odgovore o tome je li ikome od korisnika zajamčene minimalne naknade, smještaja ili boravka, prema Zakonu o socijalnoj skrbi, donesenom 2013. godine, koji je stupio na snagu početkom 2014. godine, izvršena zabilježba na jedinu nekretninu koju ima, u kojoj živi on i članovi njegovog kućanstva?
Te ukoliko jest, je li ta zabilježba izbrisana nakon što se Ministarstvo socijalne politike i mladih oglasilo priopćenjem u veljači 2014. u kojem se objašnjava da zabilježba ide na drugu nekretninu ili imovinu čijom prodajom može osigurati sredstva za uzdržavanje sebe i svoje obitelji ili čijom prodajom može sudjelovati u plaćanju usluge smještaja ili boravka, a tu drugu nekretninu nije u mogućnosti prodati ili iznajmiti?
Portal Narod.hr još uvijek nije dobilo odgovore na svoja pitanja iako je i sam Hrvoje Sadarić pomoćnik ministrice za socijalnu politiku, strategiju i mlade gostujući u HRT-ovoj emisiji Otvoreno (emisija od 14. siječnja 2015.) u kojoj se raspravljalo na temu “Suspenzija Obiteljskog zakona” iznio samo djelomične podatke o troškovima izrade Obiteljskog zakona. Spomenuo je samo dio troškova pravno-stručne skupine koja prema izrečenom iznosi 136.000 kuna.
Izvor: Narod.hr
Photo: fah