Ovako je Plenković govorio 2018.: ‘Priča o roditelju 1 i roditelju 2 je obmana’

Foto: fah

Iako je premijer Andrej Plenković govorio kako do ovoga neće doći, ipak se dogodilo. Uvrštavanjem pojmova “roditelj 1” i “roditelj 2” umjesto oca i majke u službene dopise mimo zakona, zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević pokazuje upornost u nametanju rodne ideologije. Očigledno to ne smeta niti premijeru Andreju Plenkoviću, koji je sam prije pet godina, prije ratifikacije Istanbulske konvencije, izjavio upravo da se ovakvo što – neće dogoditi. Kao i mnoge druge stvari, koje su se ipak dogodile.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Priča da će Istanbulska konvencija dovesti do nekog društva koje će poznavati roditelja 1 i roditelja 2 je – obmana. To nije točno i to se nije dogodilo niti u Njemačkoj, nije se dogodilo niti u Italiji i ne vidim kako to kolegama, pa i iz obitelji Europskih pučana, u njemačkom ili talijanskom parlamentu nije predstavljalo problem da izglasaju ovu konvenciju”, kazao je Plenković u ožujku 2018. godine.

Pet godina kasnije, zagrebačke gradske vlasti podijelile su svojim zaposlenicima obrazac kojim ih pripremaju na uobičajenu podjelu darova za svetog Nikolu. U upitniku uz pomoću kojega se roditelji trebaju izjasniti o darovima svojoj djeci, u rubrikama predviđenima za oca i majku napisano je “roditelj 1” i “roditelj 2”.

> Ideološko politikanstvo: Po čemu je Veljača kvalificirana za sastanke s Plenkovićem?
> Istanbulska konvencija ratificirana je zahvaljujući Plenkoviću: Sad se vide ‘plodovi’

Femicid kao političko dodvoravanje

Zahvaljujući Andreju Plenkoviću  i njegovoj Vladi uz podršku SDP-a Hrvatskoj je prije nekoliko godina nametnuta ratifikacija Istanbulske konvencije (IK) i obaveze koje ona nameće Hrvatskoj. Što je zaista donijela ratifikacija vidljivo je bilo na sastanku koji je u povodu predstavljanja mjera za suzbijanje nasilja nad ženama i zaštitu prava djece predsjednik Vlade Andrej Plenković u rujnu održao s predstavnicima institucija, udruga i inicijativa koje se bave ovim pitanjem.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Plenković je pozvao na sastanak i Jelenu Veljaču, koja je bila kolumnistica Jutarnjeg lista kojeg izdaje Hanza media, medijska kuća koja njeguje dobre odnose s Plenkovićem, a danas je glavna urednica časopisa Elle Hrvatska. Naime, promjene, poput uvođenja pojma feminicid ili ukidanje termina ‘otuđenje djeteta’ su čisto političko dodvoravanje EU zahtjevima, ali i Veljači i njezinim inicijativama.

Uvođenje rodne ideologije i GREVIO

1. listopada 2018. na snagu je stupila Istanbulska konvencija. Istanbulskom konvencijom nameće se uvođenje rodne ideologije (odvajanje roda od spola) u obrazovni sustav, nameće se financiranje udruga koje uglavnom funkcioniraju kao parapolitičke organizacije, i uz sve to dopušta se proizvoljni nadzor odbora GREVIO nad Vladom i državom koja konvenciju ratificira, ukratko, uplitanje u hrvatsku politiku.

Što GREVIO doista danas čini vidljivo je posljednjih tjedana.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

O tome više čitajte ovdje:

Analizirali smo izvješće GREVIO-a o Hrvatskoj: Pohvale, zamjerke i zapovijedi čuvara Istanbulske konvencije

Kako GREVIO skače sam sebi u usta: Žale se da nema više sigurnih kuća za žene, a upravo ih Caritas drži čak pet

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kritičari su isticali kako Istanbulska konvencija koristi terminologiju koja se ne može protumačiti drukčije nego kao uvođenje rodne ideologije.

>Novi pritisak za ratifikaciju Istanbulske konvencije: Evo kako su glasali hrvatski europarlamentarci

(VIDEO) Sve što niste vidjeli na drugim televizijama: Cjelovita snimka splitskog prosvjeda protiv Istanbulske

Također je često isticano kako Istanbulska konvencija daje ovlasti međunarodnom tijelu “Grevio”, sastavljenom od feministica iz nevladinih udruga iz raznih progresivnih zemalja koje su ratificirale sporazum (Albanija, Turska, Srbija, Crna Gora itd.), ovlasti iznad demokratski biranog nacionalnog parlamenta.

Sve to nakon njezinog uvođenja pokazalo se istinitim.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.