Ovdje možete pročitati Izvješće o kršenju prava molitelja krunice

kršenju
Foto: FaH

Udruga U ime obitelji zajedno s Klubom zastupnika Domovinskog pokreta 10. srpnja ove godine u Saboru je predstavila Izvješće o kršenju prava na slobodu vjeroispovijesti muškaraca okupljenih u javnoj molitvi krunice u 2023. godini. U Izvješću su prikazani napadi na molitvu i molitelje. Izvješće je predstavljeno u okviru okruglog stola u prostorijama Hrvatskog sabora, nakon čega su organizatori okruglog stola dali izjave za medije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>Predstavljeno Izvješće UiO o kršenju prava molitelja krunice: Šutnjom se šalje pogrešna poruka

Izvješće o kršenju prava molitelja krunice možete pročitati ovdje:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Dr. Markić: ”Molitelji ne rade ništa nezakonito, a na okrugli stol mogu doći i oni koji se ne slažu s tim”

Podsjetimo da je u isto vrijeme Klub ”Možemo” organizirao paralelni okrugli stol, točno u vrijeme kada je okrugli stol kojega je organizirala Udruga U ime obitelji i Klub zastupnika DP-a, već ranije zakazao svoj termin, s ciljem, kako kaže Igor Peternel (DP), da ga trola i spriječi kvalitetnu javnu raspravu.

”Oni su bili pozvani da prisustvuju našem okruglom stolu. Mogli su svoj zakazati dva sata kasnije. Mogli su ga zakazati sutra. Ali, ne. Oni su zakazali baš u vrijeme kada se održava naš. I, gle čuda, na njihov okrugli stol dolazi pravobraniteljica za ravnopravnost spolova, dok na naš šalje svog zamjenika. I to puno govori”, rekao je Peternel.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Možda će vas zanimati

Peternel: Možemo trola okrugli stol DP-a i U ime obitelji

Mi se ne bojimo nikakve rasprave jer su argumenti na našoj strani, a oni očigledno imaju problem s argumentacijom, zaključio je Peternel.

Dr. Željka Markić, izvršna direktorica udruge U ime obitelji ranije je kazala kako molitelji ne rade ništa nezakonito. Istaknula je kako na okrugli stol žele uključiti i sve one koji se ne slažu s tim, kako bi i oni iznijeli svoje argumente.

Govoreći o kršenju prava molitelja, dr. Markić je rekla:

”Njihovo kršenje prava se očituje u tome da ih se vrijeđa, viče, bubnja, onemogućava, zlostavlja, interpretira ono što oni žele postići i ono što misle, na potpuno krive načine”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Možda će vas zanimati

SDP-ovci prosvjedovali zbog Izvješća UiO, dr. Markić im poslala poruku

U tijeku je predstavljanje Izvješća o kršenju prava na slobodu vjeroispovijesti muškaraca okupljenih u javnoj molitvi krunice u 2023. godini.

>Markić odgovorila na histeriziranje SDP-ovke oko izvješća o kršenju prava molitelja krunice
>Javna molitva krunice na trgovima hrvatskih gradova: Donosimo činjenice

Molitva krunice na trgovima započela je u listopadu 2022. Od tada pa do danas, svake prve subote u mjesecu muškarci se okupljaju na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu kako bi, klečeći, molili krunicu. Njihov broj intenzivno raste.  Slični su molitveni susreti prisutni i u 10 drugih hrvatskih gradova.

Inicijativa javne molitve krunice muškaraca prisutna je u stotinu gradova, u trideset zemalja. U Hrvatskoj se ona održava u sklopu jednog od projekata udruge ”Hrvatska za Život” – ”Muževni budite”, čija je inicijativa ”Što je muškarac bez krunice”.

>Dnevnik Nove TV o kršenju prava na slobodu vjeroispovijesti molitelja krunice

Od samih početaka molitvi krunice na trgovima pružaju otpor feminističke udruge, aktivisti, članovi ljevičarskih stranaka te pojedini političari poput Freda Matića, koji i sami sudjeluju u prosvjedima protiv molitelja. Molitva krunice svake prve subote u mjesecu biva ometana bukom, bubnjanjem i urlicima prosvjednica. One javnu molitvu karakteriziraju kao društvenu poruku usmjerenu protiv žene i njezine slobode. Demoniziraju patrijarhat i uzdižu ženu iznad svega, predvođeni aktivisticom i autoricom performansa ”Tiha misa” Arijanom Lekić-Fridrih. Stoga molitelje mora čuvati i policija kako bi ih zaštitila od agresivnih napada prosvjednika.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.