Uljanik: Rossanda dao ostavku; Nadzorni odbor razgovarao s mogućim kandidatima za novu upravu

Foto: Fah

Gianni Rossanda u utorak je Nadzornom odboru Uljanika dostavio svoju ostavku na funkciju predsjednika Uprave pulskog brodogradilišta, izvijestili su iz Uljanika, dok se od predsjednika Štrajkaškog odbora i čelnika Jadranskog sindikata Borisa Cerovca doznaje da je novi Nadzorni odbor razgovarao sa sedam mogućih kandidata za mjesto u novoj Upravi Uljanika.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Dana 30. listopada 2018. Gianni Rossanda dostavio je Nadzornom odboru Uljanika d.d. svoju ostavku na funkciju predsjednika Uprave Uljanika d.d., koja djeluje od dana 31. listopada 2018. godine”, kratko su iz pulskog brodogradilišta objavili putem Zagrebačke burze.

Cerovac je, pak, Hini poslijepodne potvrdio da su članovi novog Nadzornog odbora Uljanika u utorak razgovarali s mogućim kandidatima za mjesto u novoj upravi Uljanika odnosno ljudima koji bi, nakon što se donese odluka o razrješenju dosadašnje uprave, bili odmah spremni preuzeti vođenje kompanije.

Nadzorni odbor je razgovarao sa sedam kandidata, uglavnom iz kruga Uljanika, koji su se trebali izjasniti jesu li i pod kojim uvjetima zainteresirani za vođenje kompanije, rekao je Cerovac.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U međuvremenu, štrajk zbog neisplate rujanskih plaća u Uljanik grupi ušao je u drugi tjedan a radnici su, kao i proteklih dana, štrajkali na svojim radnim mjestima iščekujući bilo kakvu pozitivnu vijest.

“Nažalost takvih vijesti nema, jer nemamo nikakvu informaciju. Plaće još uvijek nema, niti znamo nešto više o tome kada će biti isplaćena. Pokušao sam stupiti u kontakt s financijskim direktorom, no on se ne javlja”, rekao je Cerovac.

Potvrdio je informaciju da će na čelu Nadzornog odbora za sada biti predstavnik Stožera za obranu Uljanika Samir Hadžić, dok bi kasnije, do nove skupštine, privremeni Nadzorni odbor trebao voditi Nenad Kapuralin, jedini član tog tijela koji je izabran na glavnoj skupštini Uljanika održanoj 16. listopada.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Trgovački sud u Pazinu jučer je imenovao dva člana Nadzornog odbora Uljanika – Samira Hadžića i Ranka Svećarovskog, nakon čega to tijelo ima tri člana te može donositi odluke, među kojima i odluku o vodstvu kompanije.

Ministar gospodarstva, poduzetništva i obrta Darko Horvat jutros je kazao da će Uprava Uljanika u roku od 10-ak dana dostaviti novi program restrukturiranja, koji neće sadržavati već otkazane brodove, i da će nakon toga za njegovu analizu Ministarstvo trebati tri do četiri dana.

Horvat je novinarima pred Banskim dvorima rekao da je jučer dobio pismo od, kako je naveo, stare Uprave Uljanika d.d. U njemu Uprava sugerira da je bespredmetno analizirati novi program restrukturiranja, koji je dostavila 22. listopada, jer u tom programu nisu “matematičkim izračunom apostrofirani oni navozi, odnosno oni brodovi koji su otkazani i koji se neće raditi”, istaknuo je Horvat.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Uprava si je uzela terminski plan od 10-ak dana, kada će sjesti sa svojim konzultantima te će na Ministarstvo gospodarstva dostaviti novi model, bez predmetnih otkazanih brodova. Pričekat ćemo tih nekoliko dana, pa nakon toga pristupiti analizi”, poručio je Horvat.

Dodaje i da je sugerirao članovima Nadzornog odbora Uljanika da su za takvu analizu potrebno 3 ili 4 dana, a kako navodi, ta analiza je bitna kako program restrukturiranja ne bi “polučio toliki broj upita Europske komisije kao što je onaj stari”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.