Vargin CIMS nikada nije odradio nijedan projekt!

CIMS nikada nije odradio nijedan projekt, iako je Vlada na 179. sjednici zaključila da se radi o odruzi “čije aktivnosti prepoznaje”, a kongres ocjenila “iznimno važnim za razvoj primarne zdravstvene zaštite”, objavila je jučer Slobodna Dalmacija.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ministar Varga sklopio je kao ravnatelj HZZO-a i ugovor o izradi monografije HZZO-a, podršci u nastupu HZZO-a na konferenciji u Opatiji i održavanje stranice HZZO-a na Wikipediji” s tvrtkom “Rijetka biljka”, za 177 tisuća kuna izvješćuje Slobodna Dalmacija.

Istraga o sukobu interesa

Siniša Varga postao je predmetom istrage Povjerenstva za sprječavanje sukoba interesa u kolovozu 2014. godine i to zato što je njegova bivša udruga, na čelu koje je bio do ožujka 2014., dobila Vladino pokroviteljstvo za održavanje kongresa primarne zdravstvene zaštite.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sumnja u Vargin sukob interesa pojavila se nakon objave u medijima da će Vlada s 50.000 kuna financirati kongres primarne zdravstvene zaštite koji organizira Centar za izvrsnost medicinskih struka.

Riječ je o udruzi kojoj je Varga bio na čelu prije nego što je postao ministrom, a bila je prijavljena na adresi njegove privatne stomatološke ordinacija, te je potom dobila na korištenje prostor u Direkciji HZZO-a, čiji je Varga bio direktor.

Na čelo CIMS-a u ožujku ove godine došla je jedna posve nepoznata konzultantica za EU projekte, koja je netom diplomirala i odmah sklapala ugovore s HZZO-om, a onda, nakon što je Varga već postao ministar, posve nepoznati predsjednik jedne informatičke udruge.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

PR prije svega

Wikipedija je inače slobodna i besplatna internetska enciklopedija koja nastaje isto tako besplatnim radom tisuća volontera, ali su neki u Hrvatskoj za taj rad po svemu sudeći dobro plaćeni a to na žalost nije jedini slučaj plaćenja novcem poreznih obveznika priloga za hrvatsku Wikipediju. Uz HNS čije članke uređuje zaposlenik Središnjeg ureda HNS-a, PR – ureda, i bivši ministar Jovanović potvrdio je u razgovoru za Novi list rad Vladinih webmastera na wikipediji tijekom prošlogodišnje hajke na hrvatsku Wikipediju.

Svi su ti članci mogli nastati i besplatno, kao i većina od 148 tisuća postojećih na hrvatskoj Wikipediji, možda ne bi bili toliko uglancani, ali se taj novac mogao usmjeriti npr. na neki onkološki odjel.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.