Španjolac Carlos Alcaraz pobjednik je posljednjeg teniskog Grand Slam turnira sezone US Opena nakon što je u finalu pobijedio Norvežanina Caspera Ruuda sa 6-4, 2-6, 7-6 (1), 6-3.
Alcarazu je ovo prvi Grand Slam naslov u karijeri, a ovom pobjedom je postao i prvi tenisač svijeta.
Za mladog Španjolca to je bilo osmo finale u karijeri pri čemu sedmo ove godine, a dobio je šest turnira među kojima i lani naš Umag, dok je ove godine izgubio u Umagu od Talijana Jannika Sinnera.
S druge strane Ruud je izgubio i svoje drugo Grand Slam finale. Ove godine je igrao i finale Roland Garrosa u kojem je glatko izgubio od Španjolca Rafaela Nadala.
– Ovo je nešto o čemu sam sanjao kao dijete – biti broj jedan na svijetu, biti pobjednik Grand Slama. To je nešto za što sam stvarno naporno radio, rekao je 19-godišnji Alcaraz nakon pobjede nad Ruudom.
– Isplatio se sav trud i sve što sam radio zajedno sa svojim timom i svojom obitelji. Imam tek 19 godina i sve teške odluke donosili su i oni zajedno sa mnom. Priznajem da sam malo umoran, izjavio je novi najbolji tenisač svijeta.
Izvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.