Biciklizam, ‘Kroz Kataloniju’: Thomasu De Gendtu etapa, Robert Kišerlovski zauzeo 49. mjesto

Belgijanac Thomas de Gendt pobjednik je treće etape biciklističke utrke “Kroz Kataloniju”, koja se boduje za “WorldTour”, vožene od St Cugara do Valltera u dužini od 199.2 km, dok je hrvatski vozač Robert Kišerlovski (Katjuša) ciljem prošao kao 49.

De Gendt je prošao ciljem u vremenu četiri sata, 13 minuta i 48 sekundi pobijedivši sa 20 sekundi prednosti ispred skupine koju su predvodili drugoplasirani Britanac Simon Yates i trećeplasirani Francuz Thibaut Pinot. Kišerlovski je zauzeo 49. mjesto sa također, 20 sekundi zaostatka.

U ukupnom poretku vodi De Gendt sa 23 sekunde prednosti ispred Španjolca Alejandra Valverdea, dok je na trećem mjestu Južnoafrikanac Daryl Impey sa 29 sekundi zaostatka.

Kišerlovski je na 82. mjestu sa 1:24 minute zaostatka.